לקראת חג הפסח: הרמטכ"ל וממלא מקום מבקר צה"ל ביצעו ביקורת פתע בקרית ההדרכה - 0404
לקראת חג הפסח: הרמטכ דובר צה"ל

לקראת חג הפסח: הרמטכ"ל וממלא מקום מבקר צה"ל ביצעו ביקורת פתע בקרית ההדרכה

לפני שעה קלה הסתיימה ביקורת פתע בהובלת ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, שבוצעה על ידי ממלא מקום מבקר צה"ל, תת-אלוף (מיל') עופר שריג, בקרית ההדרכה. הביקורת בחנה את מוכנות והתאמת הבסיס לחגיגת חג מורחבת עם אלפי חיילים והיערכות הבסיס לאור הנחיות צה"ל ומשרד הבריאות להתמודדות עם נגיף קורונה.

קרית ההדרכה היא בסיס רב מערכי גדול שהיערכותו דורשת התמודדות יום-יומית, וניכר שקיימת פעולה נרחבת לעמידה בהנחיות. הביקורת נערכת לצורך שיפור התנהלות הבסיס ולמען שימור השגרה של החיילים תוך שמירה על הנחיות חיל הרפואה ומשרד הבריאות.

כחלק מביקורת הפתע, הרמטכ"ל ומבקר צה"ל ניהלו שיח פתוח עם חיילים ומפקדים מבסיסי ההדרכה השונים בקרית ההדרכה, בו שמעו מהם על ההתמודדויות לאור המצב. בחודש האחרון בוצעו כ-200 ביקורות ביחידות ובבסיסים ברחבי הארץ על מנת לחנוך אותן, להטמיע את הנחיות צה"ל ומשרד הבריאות לשמירה על שגרה לצד כשירות מבצעית, ולוודא שהן מתקיימות.

דובר צה"ל

מבקר צה"ל, תת-אלוף (מיל') עופר שריג, סיכם את הביקורת כטובה, והעביר למפקדים מספר המלצות לשיפור וחיזוק המאבק בנגיף והגנה על המשרתים. הרמטכ"ל הדגיש למפקדים ולחיילים את חשיבות המאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף קורונה בצה"ל.

צה"ל ממשיך לפקח על התנהלות הבסיסים ברחבי הארץ ולחקור לעומק כל טענה הנשמעת, על מנת לשמור על ביטחונם ובריאותם של המשרתים בו, לצד השמירה על כשירותו המבצעית של צה"ל, החיונית לביטחון מדינת ישראל.
 
הרמטכ"ל כוכבי: "אתמול בערב ביקרתי ביחידת הצנחנים, שכבר שבוע נמצאת בבני ברק. שבועיים קודם לכן פגשתי אותה בשיא האימונים. זה כמעט מספר את כל הסיפור של התקופה. ביד אחת צה"ל ממשיך לבצע משימות מבצעיות, ממשיך להתאמן, וביד השנייה נרתם לסיוע עמוק ורחב למדינת ישראל בתקופה הכל-כך מאתגרת הזאת. אני רוצה לרדת ללב העניין, שבגללו הגעתי לכאן – לנו יש אחריות עצומה לוודא שההנחיות והתהליכים החדשים מתנהלים כמו שצריך.

זה נובע מהמחויבות שלנו לשמור על הבריאות שלכם, זה נובע מהמחויבות שלנו לשמור על הכשירות של כל יחידות צה"ל, וזה נובע וגם מהמחויבות שלנו כלפי ההורים שלכם – חיילים ומפקדים. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ לשמור על הבריאות ועל הכשירות".
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com