משרד הבריאות: נערכים להפעלת מערך מוגבר לבדיקות קורונה במהלך החג - 0404
משרד הבריאות: נערכים להפעלת מערך מוגבר לבדיקות קורונה במהלך החג משרד הבריאות

משרד הבריאות: נערכים להפעלת מערך מוגבר לבדיקות קורונה במהלך החג

משרד הבריאות עדכן היום (רביעי) כי 30 מעבדות ברחבי ישראל, המבצעות בדיקות לאיתור קורונה, נערכות בימים אלו לתגבור פעילותן 7 ימים בשבוע; כולל ערב החג ובחג עצמו.

שעות הפעילות של מעבדות הקורונה, מכסות את כל שעות היום, רובן פועלות גם אל תוך הלילה עד חצות ומעבר לכך, כולל מעבדות המקנות שרות 24/7.

ממשרד הבריאות נמסר: "הודות לשיתוף פעולה של מכלול גורמים: צה”ל, המוסד, משרד הביטחון ומשרד הבריאות, הצלחנו לרכוש ציוד חדש וחומרים למעבדות הכולל מכונות, ערכות בדיקה ומחשוב וזאת כדי לפתור את בעיית המחסור שהסתמנה.

המעבדות ממשיכות לבצע אלפי בדיקות ביום וזאת לצד תהליך הכשרה לצורכי הפעלת הציוד החדש. בימים אלה נערך תהליך הכשרה והתאמה לצורך רציפות הפעילות הסדירה, שכן הרכש החדש מצריך שינוי והסבת הציוד בכל המעבדות לטובת שימוש בחומרים וערכות שונות שלא היו בשימוש קודם.

בשל כך המצב שנוצר מחייב הפחתת הפעילות של חלק מהמעבדות באופן זמני, לימים ספורים, על מנת ליישם את ההסבות ולאחר מכך, לאפשר חזרה לפעילות מוגברת כדי לעמוד ביעד של 10,000 בדיקות ליום.

בנוסף נחתם הסכם עם חברת "BGI-AID" לרכישת מכונות נוספות במעבדות של קופות החולים על מנת לאפשר עליה של עוד 10,000 בדיקות נוספות לפחות, ומקדמים במקביל פתרונות נוספים בכדי להגיע ליעד של 30,000 בדיקות

כאמור, במהלך כל ימי החג קיימת אפשרות לבצע בדיקות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com