בעקבות מאמצי השר אקוניס: עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות הוכרו כעובדים חיוניים - 0404
בעקבות מאמצי השר אקוניס: עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות הוכרו כעובדים חיוניים דוברות השר אופיר אקוניס

בעקבות מאמצי השר אקוניס: עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות הוכרו כעובדים חיוניים

הממשלה אישרה אמש (שלישי) תיקון לתקנות לשעת חירום, המכיר בכל העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות כעובדים חיוניים; לאחר מאמצים רבים של משרד העבודה והרווחה, בראשות השר אופיר אקוניס. המשמעות בפועל, היא שהרשויות יוכלו להעסיק את העו"סים מעבר למכסת העובדים המאושרת להן.

לפני שלושה שבועות הוכרו עובדים סוציאליים לחוק (נוער, חוסים, סדרי דין וכו') כעובדים חיוניים שהעסקתם מותרת מעבר למכסה המותרת לרשויות המקומיות, ואילו העסקתם של יתר העובדים הסוציאליים היתה נתונה להחלטתן של הרשויות המקומיות בהתאם לצורך.

התיקון יאפשר לחדש את מצבת כוח האדם של העובדים הסוציאליים במלואה. ברשויות מקומיות מועסקים עובדים סוציאליים במגוון תפקידים, כגון תכניות חברתיות ותכניות בקהילה המסייעות לאנשים במצוקה כלכלית, נוער בסיכון, אזרחים ותיקים ועוד.
 
שר העבודה והרווחה, אופיר אקוניס: "המאבק בנגיף הקורונה מתנהל בכמה חזיתות ואחת החשובות בהן היא החזית החברתית. המשרד בראשותי עשה מאמצים רבים על מנת שהעובדים הסוציאליים, שלהם תפקיד חיוני בטיפול באוכלוסייה, יוכרו כעובדים חיוניים.

ההחלטה תאפשר לרשויות המקומיות להעסיק את העובדים הסוציאליים במהלך תקופת החירום ולדאוג לכך שהאוכלוסיות שזקוקות לסיוע יוכלו לקבל אותו ולהמשיך ולהפעיל תכניות חברתיות חשובות גם בתקופה המאתגרת הזאת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com