משלוחי כריכים לבתי החולים ותחנת רענון עם עוגות ומאפים: המיזם המדהים שפועל למען הצוותים הרפואיים | צפו - 0404
משלוחי כריכים לבתי החולים ותחנת רענון עם עוגות ומאפים: המיזם המדהים שפועל למען הצוותים הרפואיים | צפו מיזם פינוקים

משלוחי כריכים לבתי החולים ותחנת רענון עם עוגות ומאפים: המיזם המדהים שפועל למען הצוותים הרפואיים | צפו

"פינוקים" הינו מיזם קולינרי התנדבותי שהחל בעקבות משבר הקורונה ומטרתו לעשות קצת טוב וטעים על הלב לצוותים הרפואיים הפועלים מסביב לשעון למניעת התפשטות נגיף הקורונה ולטיפול בחולים הרבים. מאחורי המיזם עומדים מספר יוצאי יחידות קרביות, שראו את הטוב של עם ישראל במהלך מבצע "צוק איתן" והחליטו שזה הזמן לתרום בחזרה.

במסגרת המיזם, פועלים המתנדבים לאיסוף עוגות ומאפים טעימים מהאופות והאופים בבית, לטובת חלוקתם לצוותים הרפואיים המגיעים לפינת ההתרעננות שנפתחה בבר "המשבצת" ברחוב דוד המלך 1 בתל אביב. 

בנוסף, פתחו המתנדבים מטבח סטרילי שהוכשר לטובת הכנת כריכים טעימים במיוחד שנשלחים לבתי החולים ומרכזי מד"א ברחבי גוש דן. רק בשבוע האחרון נשלחו לצוותים הרפואים מאות עוגות, כריכים, פירות ובקבוקי שתיה. 

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

גיל בר, בעל בר "המשבצת" וממקימי המיזם, סיפר לחדשות 0404: "כשהגיעו הנחיות משרד הבריאות החדשות שהורו לסגור את הבר, הבנתי שגם אם אני צריך לסגור, יש לי הזדמנות חד פעמית לתרום תרומה משמעותית לצוותים שנותנים את כל כולם למען עם ישראל. דברתי עם כמה חברים ותוך זמן קצר הרמנו את המיזם. זה פשוט מדהים לראות את כמות האנשים המטורפת שנרתמה לנושא וכמות תרומות העוגות והעוגיות שנשלחו אלינו".

"בהתחלה", מוסיף גיל, "היינו צריך ממש לעצור אמבולנסים שנסעו ברחוב על מנת שיגיעו לאכול אצלנו. היום זה כבר סיפור אחר לגמרי – כל הצוותים בשטח מכירים אותנו ומגיעים מסביב לשעון". 

כשנשאל גיל האם הפעילות תמשך גם במהלך חג הפסח, ענה: "בוודאי! כל עוד הם (הצוותים הרפואיים) נלחמים – אנחנו איתם".

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

המתנדבים מספרים: "מאחורי מיזם "פינוקים" עמדה המחשבה על האחר, ואיך אנחנו – מהמקום הקטן שלנו – נוכל לעשות למען אלו שעושים כל כך הרבה למעננו. אז החלטתנו לקחת יוזמה, ופשוט לעשות. חלמנו בענק ובזכות מאות אנשים טובים החלום הזה הפך למציאות והוכחנו יחד שהנדיבות והנתינה הן היצירה הנעלה ביותר של רוח האדם".

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

הפעילים במיזם קראו לציבור לתרום ולעזור להם להמשיך לתת מעצמם למען הצוותים הרפואיים: "אנחנו מתכוונים להמשיך כל זמן שהמשבר ימשך ומזמינים כל אחד שרוצה לתרום. בין אם זה כסף ובין אם זה עוגות/עוגיות או כל דבר אחר שיעשה טעים וטוב על הלב".

לתרומת עוגות / עוגיות: ברית – 050-9510957.

לתרומות כספיות: דרך אפליקציית PayBox (השימוש בחינם) – http://pbme.co/pbj?v=j&g=5e84d207076565002fcaf14c.

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

מיזם פינוקים

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]