ראש מועצת שומרון: "קורא לרה"מ לא לוותר בנושא הריבונות - זו הזדמנות היסטורית" - 0404
ראש מועצת שומרון: גור דותן

ראש מועצת שומרון: "קורא לרה"מ לא לוותר בנושא הריבונות – זו הזדמנות היסטורית"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיב הבוקר (שלישי) לפרסומים על הקמת ממשלת אחדות, שתכיל גם הסכם על החלת ריבונות על יהודה ושומרון, במגבלות מסוימות.

דגן: "אני מברך על כך שעומדת לקום ממשלת אחדות, כאזרח אני חושב ומרגיש שעם ישראל צריך עכשיו אחדות. כראש מועצה אני חושב שאחרי שנה של מערכות בחירות אנחנו זקוקים לממשלה יציבה. עוד לפני נגיף הקורונה, ובטח אחריו. 

עם זאת אני קורא לראש הממשלה שלא לוותר בנושא הריבונות. לאחר הרבה שנים שחברי ואני נאבקים ופועלים  להחלת ריבונות ולבניית לגיטימציה ישראלית ובינלאומית לנושא אנו רואים לכך פירות. גם בתוך מפלגת כחול לבן, רבים תומכים בריבונות, ובזכות העבודה המדינית החשובה של ראש הממשלה, גם ממשל ארה״ב תומך במהלך.

חשוב לי להדגיש: אפשר להחיל ריבונות גם בלי הסכמה אמריקנית. בגין ואשכול שהחילו את הריבונות על רמת הגולן וירושלים המשוחררת ועשו זאת בניגוד לעמדת ארה"ב שנלחמה בכך. אולם כיום יש לנו הזדמנות הסטורית של אולי פעם ב-100 שנה, ולא ניתן לפספס אותה. ראש הממשלה צריך להתעקש בעניין, לא לוותר על הרגע ההסטורי הזה ולהביא את הריבונות לכדי מעשה.

מדינת ישראל קיימת 72 שנים, ההתיישבות ביו"ש ובירושלים המאוחדת – 53 שנה. מעבר לקו הירוק חיים 12 אחוזים מאזרחי מדינת ישראל. הגיע הזמן שהם יהיו שווים לאחיותיהם ואחיהם, אזרחי המדינה. במיוחד כשמדובר בלב ארץ ישראל, לב המורשת וההיסטוריה של העם היהודי".  

בעניין מעורבות מפלגת ימינה בממשלה אמר דגן: "מפלגת ימינה – היא חלק מגוש הימין, הם אחינו ושותפים מלאים שלנו. וכאיש ליכוד שהצביע ליכוד, אני קורא לראש הממשלה שלא להפקיר את השותפים שלנו. נפתלי בנט, איילת שקד, בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ הם אנשים יקרים ושותפים. חייב להיות פתרון".

בהתייחס לח"כ יולי אדלשטיין אמר דגן: "גם את ח"כ יולי אדלשטין אסור להפקיר עכשיו. מעבר לכך שהוא סמל ואסיר ציון, הוא היה יו"ר כנסת במשך 7 שנים ותפקד באופן מעורר כבוד והערכה. אפשר להקים ממשלת אחדות עם יסודות לאומיים, עם כל גוש הימין וחברים חשובים ויקרים מגוש המרכז-שמאל שמצטרפים לממשלה. אולם אסור ולא ניתן לפספס את ההזדמנות הסטורית של הריבונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com