ראשי ערים: ״הכשרנו בכל רשות אחראי שישמור על סודיות - אבל בפועל משרד הבריאות לא מעביר שמות חולים״ - 0404
ראשי ערים: ״הכשרנו בכל רשות אחראי שישמור על סודיות – אבל בפועל משרד הבריאות לא מעביר שמות חולים״ 0404

ראשי ערים: ״הכשרנו בכל רשות אחראי שישמור על סודיות – אבל בפועל משרד הבריאות לא מעביר שמות חולים״

ראשי ערים זועמים על משרד הבריאות וטוענים כי המשרד עצמו גורם לאפשרות שאזרחים שונים יודבקו בנגיף הקורונה, מאחר והרשויות עצמן, שיכולות לפעול ולסייע בנושא, לא מקבלות שום מידע על החולים שבתחומן.

ברשויות השונות זועמים, שכן משרד הבריאות ביקש שיכשירו אדם בכל רשות שיטפל בנושא ויהא אחראי לשמור בסודיות מוחלטת את רשימת החולים בעיר. לרשויות המקומיות חמ״לים וידע רב כיצד לפעול בשעת חירום, אלא שלמרות ההבטחה של משרד הבריאות – דבר לא נעשה.

ראש עיר לחדשות 0404: ״אמרו לנו שיתנו את רשימת החולים לרשויות. הכשירו בכל רשות אחראי שיקבל את המידע וישמור על סודיות רפואית מוחלטת, אבל בפועל לא נעשה כלום״.

ראש מועצת קריית ארבע-חברון, אליהו ליבמן: ״יש תסיסה מוצדקת אצל כלל ראשי הרשויות במדינה. לא מאפשרים לנו לקבל את שמות החולים ובכך לטפל ברמת הרשות, כמו שאנחנו עושים מתחילת המשבר ומונעים את התפשטות המגיפה. יש לנו יכולת של תשאול מקצועי בכל רשות ע״י אנשי מקצוע מתוך הרשות. פרסום המקומות הציבוריים שבהם שהה החולה, חנויות, מזון, קופת חולים, שכנים. עצוב שבעת מלחמה היועמ״שים מכסתחים עצמם ובפועל גורמים להתפשטות המגיפה במו ידיהם״.

קבוצת וואטסאפ שקצה ברשת מרכזת ראשי רשויות שונים – שם הם מביעים תסכולם מהמצב.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com