איילת שקד: "מסירת משרד המשפטים לידי השמאל - השבת שליטת השופטים בוועדה לבחירת שופטים" - 0404
איילת שקד: מרק ישראל סאלם

איילת שקד: "מסירת משרד המשפטים לידי השמאל – השבת שליטת השופטים בוועדה לבחירת שופטים"

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד, התייחסה הערב (מוצאי השבת) למסירת תיק המשפטים ככל הנראה לח"כ אבי ניסנקורן ממפלגת כחול לבן, במסגרת המו"מ מול הליכוד, וכתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "‏משמעות מסירת משרד המשפטים לידי השמאל – השבת שליטת השופטים בוועדה לבחירת שופטים.

במהלך כהונתי כשרת המשפטים, התבטא אהרון ברק כי פעם שרי המשפטים ידעו את מקומם. הוא הסביר כי השרים תמיד הצביעו איתו בוועדה לבחירת שופטים, באמרם: 'אנחנו לא מבינים בזה אז תמנה אתה את מי שנראה לך'.

‏הסיפור הזה משקף את עומק השינוי שהחל בכהונתי. לראשונה, נבחרי הציבור בוועדה לבחירת שופטים כרתו ברית עם נציגי לשכת עורכי הדין והשופטים איבדו את אחיזתם בוועדה. כך החלה המהפכה השמרנית, במסגרתה בחרנו 334 שופטים, מתוכם 6 לבית המשפט העליון.

‏רומא לא נבנתה ביום אחד, ומהפכה לא משלימים בקדנציה אחת. מסירת משרד המשפטים לידי השמאל משמעה לא רק עצירת המהפכה אלא חזרה לאחור, לימים בהם השופטים שיבטו את עצמם. ‏בקדנציה הקרובה ימונו לפחות 4 שופטים לבית המשפט העליון. זוהי הזדמנות היסטורית לגבש רוב שמרני. ויתור על ההזדמנות הזאת ייזכר לדיראון עולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com