פירוק בשמאל | עמיר פרץ הודיע לניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגות העבודה ומרצ - 0404
פירוק בשמאל | עמיר פרץ הודיע לניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגות העבודה ומרצ גדעון שרון, דוברות הכנסת

פירוק בשמאל | עמיר פרץ הודיע לניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגות העבודה ומרצ

בדרך לכניסה לממשלת האחדות? יו״ר מפלגת העבודה ח״כ עמיר פרץ, הודיע הערב (מוצאי השבת) ליו״ר מפלגת מרצ ח״כ ניצן הורוביץ, על סיום איחוד שתי המפלגות.

מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23.

הורוביץ: ״עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון.

אני קורא לחברינו בתנועת העבודה – בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

ח״כ תמר זנדברג: ״עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה.

מרצ תמשיך להיאבק בשחיתות, הגזענות והסיפוח כמו שתמיד נלחמה ותמשיך לשרת את בוחריה כפי שתמיד עשתה. אני קוראת למירב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com