הממשלה אישרה את התקנות המאפשרות להכריז על שכונות או יישובים כ"אזור מוגבל" - 0404
הממשלה אישרה את התקנות המאפשרות להכריז על שכונות או יישובים כ דובר צה"ל

הממשלה אישרה את התקנות המאפשרות להכריז על שכונות או יישובים כ"אזור מוגבל"

במהלך ישיבת ממשלה טלפונית שהתקיימה הערב (חמישי), אישרה הממשלה מספר החלטות ותקנות נוספות ובינהן החלטה להכריז על העיר בני ברק כ"אזור מוגבל". במסגרת התקנות החדשות, נקבע כי במקרים בהם התפשט נגיף הקורונה בהיקף נרחב באזור מסוים בארצנו, יוכרז האזור כ"אזור מוגבל", זאת בתנאי שאספקה נאותה של מזון ושירותים חיוניים עדיין יסופקו למקום. 

ההחלטות שאושרו בממשלה:

תקנות שעת חירום (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה) – הוחלט לקבוע חובת בידוד של 14 יום במקום ייעודי לבידוד מטעם המדינה לחוזרים מחו"ל שאין באפשרותם לקיים את תנאי הבידוד בבית מגוריהם או במקום אחר. עוד נקבע, כי רופא מחוזי או רופא ראשי של קופת חולים רשאי להורות לאדם המצוי בבידוד שאינו חוזר מחו"ל כי ישהה במקום לבידוד מטעם המדינה, אם מצא כי לא ניתן לקיים את תנאי הבידוד בבית מגוריו או במקום אחר.

תנתן אפשרות להגיש השגה ועתירה כנגד ההחלטות בדבר מקום השהיה בבידוד כאמור. המדינה תספק למי שמצוי בבידוד במקום לבידוד מטעם המדינה מוצרי מזון ומוצרי נקיון. במסגרת התקנות נקבע כי חוזר מחו"ל או אדם המצוי בבידוד, אשר הפר הוראת רופא לשהות בבידוד מטעם המדינה – עובר עבירה בגינה ניתן להטיל עליו קנס מנהלי בגובה 5,000 ש"ח.

תקנות שעת חירום (אזור מוגבל) –

הממשלה תהיה רשאית להכריז על אזורים מסויימים בהם יש אינדיקציות לתחלואה משמעותית וקצב הדבקה גבוה של נגיף הקורונה כ"אזורים מוגבלים". הצעדים יאפשרו להגביל את תנועות הציבור בכניסה לאזור המוגבל וביציאה ממנו, אף מעבר להגבלות הכלליות שנקבעו בתקש"ח (הגבלת פעילות), לצורך שמירה על בריאות הציבור.

קביעת העיר בני ברק כאזור מוגבל לפי תקנות שעת חירום – בהתאם לתקנות שעת החירום אותם אישרה הערב הממשלה, הוחלט להכריז על השטח המוניציפאלי של העיר בני ברק כאזור מוגבל.

בנוסף, הממשלה החליטה על הקמת ועדת שרים בראשות ראש הממשלה שתוסמך להכריז על אזור כ"אזור מוגבל" במסגרת המאמץ למניעת ההתפשטות של נגיף הקורונה.

הרכב הוועדה: רה"מ – יו"ר, שר הפנים – מ"מ, שר הבט"פ, שר הבריאות, שר הביטחון, שר האוצר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com