המאבק בהתפשטות הקורונה: אוגדה 98 הופקדה על הענקת הסיוע לבני ברק - 0404
המאבק בהתפשטות הקורונה: אוגדה 98 הופקדה על הענקת הסיוע לבני ברק דובר צה"ל

המאבק בהתפשטות הקורונה: אוגדה 98 הופקדה על הענקת הסיוע לבני ברק

ברקע המשך התפשטות הקורונה, אוגדה 98 של צה"ל הופקדה על הענקת הסיוע לעיר בני ברק, זאת תחת פיקוח של פיקוד העורף. חיילי האוגדה – שני גדודים של יחידות מובחרות, יופקדו על הלוגיסטיקה, פינוי החולים, חלוקת המזון ועוד. 

נכון להיום, ישנן 8 מלוניות קורונה פעילות ובצה"ל מוכנים להקמת מלוניות נוספות. חולים ומבודדים רבים מבני ברק יישלחו למלוניות הללו לבידוד במטרה להאט את קצב ההדבקה במקום. 

בין יתר הפעולות שמבצע הצבא לעזרה לציבור, חולקו עד כה כ-110 מנות מזון למבוגרים ולנזקקים לקראת חג הפסח. גורם בצה"ל מוסר בנוסף כי קרוב ל-9,000 תרומות דם נאספו על ידי הצבא בימים האחרונים.

דובר צה"ל

בצה"ל רואים בחומרה את החריגות בנהלים במספר בסיסים, שם תועדו חיילים רבים כשהם לא שומרים על מרחק אחד מהשני ומתקהלים בקבוצות גדולות בחדרי האוכל. מצה"ל נמסר כי הנושא מטופל בחומרה והעונשים עוד יוחמרו במטרה למנוע את התפשטות הנגיף הקטלני בתוך הצבא. 

עם זאת, העובדה שבצה"ל הקימו מעבדות לבדיקות קורונה, גורמת לכך שהחיילים אינם צריכים להיעזר במערכת האזרחית – דבר המקל באופן משמעותי על בתי החולים בארצנו ועל הטיפול בחולים. 

דובר צה"ל

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com