רה"מ נתניהו: "לקראת הפסח, כל משפחה תקבל מענק של 500 שקלים לכל ילד" - 0404
רה קובי גדעון, לע"מ

רה"מ נתניהו: "לקראת הפסח, כל משפחה תקבל מענק של 500 שקלים לכל ילד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מסרו הערב (רביעי) הצהרות לציבור ממעון רה"מ בירושלים. בדבריו, אמר רה"מ נתניהו כי אנו נמצאים בצומת דרכים בין האפשרות לעלות ולהמשיך למנוע את התפשטות הקורונה לבין האפשרות לרדת למטה כמו מדינות שלא מצליחות להשתלט על הנגיף. 

על העיר בני ברק אמר רה"מ: "אנחנו נדאג לכל אחד למחסורו. אני רוצה לציין שחל מהפך חיובי ביותר בציבור החרדי, הציבור החרדי מפנים היטב את הסכנה של התפשטות הקורונה ונשמע להוראות בגיבוי מלא של הרבנים. בהתייעצות משותפת עם השרים דרעי וליצמן והרב גפני, החלטנו לצמצם למינימום את הכניסה והיציאה מהעיר. אנחנו מפנים את החולים והמבודדים מהעיר למלונות שמותאמים לחרדים. בתוך בני ברק יהיה ניתן לנוע בהתאם להוראות כמו בכל הארץ – 100 מטר מהבית. אני יודע שזה קשה אבל זה לטובת חייהם של התושבים".

ראש הממשלה חשף ארבעה צעדים נוספים למניעת התפשטות המגיפה ולעזרה לאזרחים: א. הידוק הגבלות התנועה על בני ברק (בכניסה וביציאה ממנה) ומקומות נוספים וכן סיוע לתושבים במקום. ב. על הציבור בישראל לחבוש מסכה או כיסוי פנים כל שהוא בכל יציאה אל המרחב הציבורי. ג. ישראלים שישובו מחו"ל ייכנסו לבידוד במלוניות. ד. לקראת חג הפסח, כל משפחה תקבל מענק של 500 שקלים על כל ילד (עד גיל 18) עד הילד הרביעי. כמו כן, מענק של 500 שקלים יינתן גם לקשישים באופן מיידי. המענקים יכנסו ישירות לחשבונות הבנק בלי טפסים.

לגבי המענק לעצמאים שניתן במסגרת התכנית הכלכלית, הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי הזכאות לקבלת המענק תנתן מגיל 20 ולא מגיל 28 כפי שפורסם בהתחלה. 

עוד קרא ראש הממשלה לאזרחים שלא לקיים סדר פסח עם המבוגרים ולקיימו באופן מצומצם רק עם בני הבית ואמר "סדר קטן הוא סדר בטוח". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com