שוטרים הגיעו לעצור מפר בידוד ביפו ונתקלו בעשרות מתפרעים עם אבנים וצמיגים בוערים - 0404
שוטרים הגיעו לעצור מפר בידוד ביפו ונתקלו בעשרות מתפרעים עם אבנים וצמיגים בוערים דוברות המשטרה

שוטרים הגיעו לעצור מפר בידוד ביפו ונתקלו בעשרות מתפרעים עם אבנים וצמיגים בוערים

עשרות מתפרעים ערבים הגיעו היום (רביעי), לרחוב יפת ביפו באופן מאורגן כשהם מצוידים באבנים, צמיגים וחומרי בערה – כל זאת במטרה להפריע לשוטרים לעצור מפר בידוד. 

השוטרים, שהגיעו למקום לביצוע מעצר של מפר בידוד, פנו אליו והוא סרב למסור את פרטיו. לאחר דין ודברים עימו, הגיחו עשרות אנשים ובני משפחתו לעבר השוטרים, כיתרו אותם והתגודדו סביבם – הכל במטרה למלט את הבחור מבדיקת המשטרה, חלקם אף התעמתו עם הכוחות ותקפו אותם באלימות.

המשטרה עצרה לחקירה בתחנת המשטרה ארבעה חשודים בגין הפרת הסדר ותקיפת השוטרים ולבחור הצעיר נרשם דו"ח בגין הפרת הצו. השוטרים פעלו במקום להפסקת הפרת הסדר האלימה.

מהמשטרה נמסר: "בימי חירום אלה בהם מגפה קטלנית משתוללת ברחבי המדינה, משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים למנוע התפשטות הנגיף ולהציל חיים. חוסר שיתוף פעולה עם המשטרה יתקל ביד נחושה. ככלל, משטרת ישראל מכבדת ומאפשרת את חופש המחאה, אולם במקרה זה, לא זו בלבד שהמונחים הפרו סדר באופן אלים, אלא שהם פעלו בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובכך סיכנו את בריאותם, בריאות הסובבים ואף את בריאות השוטרים.

המשטרה תאפשר את זכות המחאה ואת חופש הביטוי אולם לא תתיר התנהגות אלימה ותנקוט ביד קשה כלפי מפרי הסדר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com