הכנסת נפרדה מהיועמ"ש ינון | ח"כ שקד: "מקצועי - אף אחד לא ידע מה דעותיו הפוליטיות וכך צריך להיות" - 0404
הכנסת נפרדה מהיועמ”ש ינון | ח”כ שקד: “מקצועי – אף אחד לא ידע מה דעותיו הפוליטיות וכך צריך להיות” שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

הכנסת נפרדה מהיועמ”ש ינון | ח”כ שקד: “מקצועי – אף אחד לא ידע מה דעותיו הפוליטיות וכך צריך להיות”

מליאת הכנסת קיימה היום (רביעי) דיון מיוחד שאיפשר לחברי הכנסת להיפרד מעו”ד איל ינון, אשר שימש כיועץ המשפטי של הכנסת בעשר השנים האחרונות, ומסיים היום את תפקידו.

במהלך הדיון אמרה ח”כ איילת שקד כי הערכתה לינון נובעת בין היתר, ממקצועיותו כיועץ שלא עירב את עמדתו הפוליטית בעבודתו: “כשרת משפטים היה לי עימות אחד גדול עם הייעוץ המשפטי לממשלה, סביב חוק ההסדרה.

הכנסת חוקקה את חוק ההסדר, וזאת הייתה פעם ראשונה ויחידה ממש שהיועץ המשפטי לממשלה לא הסכים להגן על עמדת המדינה, על עמדת הממשלה והכנסת.

איל ינון כתב חוות דעת מאוד מקצועית ורצינית והגן על החוק. ובאמת, התפיסה של איל היא שיועץ משפטי צריך להגן על עמדת הדרג הנבחר בצורה מקצועית, בהתאם לחוק.

אני חושבת שהיו לנו סיטואציות לא פשוטות, גם חוק דירה שלישית, שאחר כך נפסל בבג”ץ – שידעת להגן עליו בצורה מקצועית ונכונה.

אני חושבת שאתה דוגמה ליועץ משפטי מקצועי. אף אחד לא יודע למי אתה מצביע, אף אחד לא יודע מה הדעות הפוליטיות שלך – וכך צריך להיות. אתה גם היית בין המועמדים לבית המשפט העליון בבחירות האחרונות, ואני בטוחה שעוד נכונו לך עלילות”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com