נחתם הסכם שכר במטרה להבטיח את המשך עבודת המכללות האקדמאיות לחינוך - 0404
נחתם הסכם שכר במטרה להבטיח את המשך עבודת המכללות האקדמאיות לחינוך נתן וייל

נחתם הסכם שכר במטרה להבטיח את המשך עבודת המכללות האקדמאיות לחינוך

המדינה חתמה היום (שלישי) עם הסתדרות המורים על הסכם שכר שנוגע להמשך עבודתן של המכללות האקדמיות לחינוך גם בימים אלה של משבר הקורונה.

ההסכם כולל את הסדרת שכרם של כ-3800 חברי סגל, תוך מחויבותם להמשיך את לימודי הסמסטר באמצעות למידה מרחוק. בעניין זה יצויין כי במכללות יועברו-12,413 קורסים ללמידה מרחוק ל-32,000 סטודנטים שלומדים לתעודת הוראה ול-5000 מורים הלומדים במסלול לתואר שני.
חברי הסגל ישלימו את כל חובות ההוראה והלמידה שלא יספיקו לבצע במהלך תקופה זו, ההשלמה תעשה עד לראשיתה של שנת הלימודים האקדמית הבאה, תשפ"א.

שר החינוך רפי פרץ: ״סמסטר ב׳ נפתח בלמידה מרחוק, מוסדות ההשכלה הגבוהה ערוכים לכך, סביר שכך יהיה לאורך כל הסמסטר. מברך על ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים באשר להמשך עבודת המכללות האקדמיות להוראה בימים אלה. המהלך היה נחוץ על מנת לשמור על רציפות בהכשרת מורי העתיד ואין שום משבר שיצדיק פגיעה בעניין החשוב הזה. הסדרת שכרם של חברי הסגל מתבקש, נמשיך לתת גב ולסייע ככל שניתן בכדי להיטיב עם אנשי ההוראה ומוסדות החינוך״.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "בתחילת שנת הלימודים הבאה, כמו בכל שנה, תקלוט מערכת החינוך כ-9,000 מורים חדשים. כדי למנוע כל חוסר במורים חדשים, לנוכח משבר נגיף הקורונה, פעלנו באופן נמרץ, בשיתוף עם המכללות האקדמיות להכשרת מורים ובתי הספר לחינוך באוניברסיטאות, כדי להמשיך לקיים שגרת לימודים אקדמית מלאה, באמצעות למידה מקוונת, וההסכם שנתחם עכשיו מחזק מהלך חשוב זה. תודה לכל השותפים שלנו למהלך".
***

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]