ועדת הכנסת אישרה את המשך הפעלת האמצעים הטכנולוגיים של השב"כ למניעת התפשטות הקורונה - 0404
ועדת הכנסת אישרה את המשך הפעלת האמצעים הטכנולוגיים של השב דוברות הכנסת, עדינה ולמן

ועדת הכנסת אישרה את המשך הפעלת האמצעים הטכנולוגיים של השב"כ למניעת התפשטות הקורונה

בתום מרתון דיונים ולאחר שהכניסה בה תיקונים מרסנים, ואמצעי בקרה ופיקוח: ועדת הכנסת הזמנית לענייני השב"כ אישרה את החלטת הממשלה להסמיך את שב"כ לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הקורונה – למשך חודש ימים (עד 30 באפריל 2020).

היו"ר, רא"ל (במיל') אשכנזי: "אנו נמצאים בעיצומו של משבר הקורונה שפוקד את ישראל והעולם. סיימנו היום תהליך ארוך, שהחל עוד בשעות האחרונות לכינון הכנסת ה-22, ואשר נמשך מיום חמישי האחרון עד היום (שלישי) ברצף. באופן חריג, קיימנו את הדיונים באופן פתוח לציבור, לטובת שקיפות מלאה – למעט פרק אחד, שבו הוצגו לוועדה האמצעים הטכנולוגיים על דיוקם ואופן הפעלתם.

הוועדה שמרה על האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור, לבין שמירה על הזכות לפרטיות של אזרחי ישראל, ככל הניתן. צמצמנו למינימום הנדרש את המידע המועבר".

ועדת המשנה תמשיך לפקח ותקבל דיווח אחר המידע שנמסר למשרד הבריאות על ידי השב"כ אחת לשישה ימים; ההחלטה תהייה בתוקף עד ה-30 באפריל 2020 – כאשר עד אז דרש היו"ר אשכנזי מהממשלה למצוא חלופות למצב הקיים, או להגיש לוועדה עבודת מטה מסודרת שתסביר מדוע אין חלופה אחרת.

בדיונים השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות, נציגי שב"כ, משרד המשפטים, משטרת ישראל, המל"ל, ארגונים אזרחיים ועוד.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]