״מה ששנוא עליך - אל תעשה לחברך״ | ימינה מרגישה בן גביר - 0404
״מה ששנוא עליך – אל תעשה לחברך״ | ימינה מרגישה בן גביר

״מה ששנוא עליך – אל תעשה לחברך״ | ימינה מרגישה בן גביר

מה שעובר בימים אלה על מפלגת ״ימינה״ של בנט, שקד, פרץ וסמוטריץ׳, זה פחות או יותר מה שעבר על עו״ד איתמר בן גביר בשתי מערכות בחירות שבהן בחר לשתף פעולה עם החבורה הזאת.

ימינה זועמת על ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענת שאינו עומד בהסכמים, למרות שבימינה ידעו היטב שבממשלת המעבר הזמנית הרשימה קיבלה יותר תיקים מאשר מגיע לה על פי מפתח מפלגתי. לימינה, בסה״כ 6 מנדטים ולכולם ברור שהיא לא צריכה להחזיק בשלושה תיקים.

ימינה מחזיקה כיום בתיקי הביטחון, התחבורה והחינוך. שלושה תיקים חשובים.

דרישת ימינה לקבל תיק אחד חשוב (אוצר וכד׳) ועוד תיק נוסף היא דרישה לגיטימית על פי גודל המפלגה ובעיקר, על פי עמידתה כחלק מוצק בבלוק הימין ששמר על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתוך הבלוק הקטן של מפלגת ימינה ישנה מפלגת ״הבית היהודי״ שנותרה בכנסת עם… מנדט אחד בלבד. רפי פרץ הוא נציג הציונות הדתית, או מה שהשאירה ממנה מפלגת ״הבית היהודי״ שאינה מייצגת למעשה כמעט אף אחד. מנדט אחד בלבד. מדהים.

והנה, בימים אלה שבמפגלת ימינה, הבית היהודי והאיחוד הלאומי בוכים וכועסים ואפילו שולחים מסרים מאיימים שלא יהיו יותר חלק מבלוק ימין ואולי לא יישבו בממשלה המסתמנת (ממשלה בעייתית ולא ימנית לכל הדעות), הם יכולים רגע להביט במראה הקרובה ולהזכר… זה בדיוק מה שהם עשו לאיתמר בן גביר בשתי מערכות הבחירות האחרונות. בן גביר, חבר בפעם הראשונה לקבוצת ״הבית היהודי״ וחבריהם תוך הבטחה ל״חוק הנורבגי״ ובכך שיהפוך לחבר כנסת מן המניין. הנושא היה חתום על ידי הצדדים וההבטחה הופרה, למרות שבזכות בן גביר הפכו פרץ וסמוטריץ׳ לשרים.

בבחירות האחרונות ״הבית היהודי״ שוב עשתה סיבוב על בן גביר, לאחר שרפי פרץ חתם עמו על הסכם ריצה משותפת וברגע האמת (כשעתיים לפני סגירת הרשימות) ברח לו לאחר ששוכנע ע״י נפתלי בנט לעשות כן.

בן גביר, נותר אחרי הבחירות האחרונות בחוץ מאחר ומפלגתו ״עוצמה יהודית״ היתה רחוקה מאוד מאחוז החסימה. ימינה, אמנם נכנסה, אך גם היא יכולה למצוא עצמה בחוץ.

במפלגות שמתיימרות לייצג את הציונות הדתית צריכים להכיר ולזכור יותר מכולם את האימרה החשובה: ״מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך״. ודי לחכימא ברמיזא!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]