תלמיד ישיבה הותקף ע"י ערבי בפורים - התיק נסגר ללא סיבה לאחר שלושה ימים - 0404
תלמיד ישיבה הותקף ע דוברות המשטרה

תלמיד ישיבה הותקף ע"י ערבי בפורים – התיק נסגר ללא סיבה לאחר שלושה ימים

תלמיד ישיבה ליטאי, תושב ירושלים כבן 18, הותקף ע"י ערבי בחג הפורים האחרון בעת שצעד בעיר העתיקה בירושלים. למחרת הגיש הבחור תלונה במשטרה, אולם כאשר התקשר לאחר שלושה ימים לבדוק את מצב התיק, הופתע לגלות כי התיק נסגר ללא הסבר.

התלמיד צעד כשלאוזניו אוזניות, ובדרכו עבר ליד קבוצת צעירים, כאשר לפתע אחד מחברי הקבוצה החל להכותו: "אחד מהם קם, בעט בי בבטן ונתן לי בוקס לפרצוף. המכה כאבה לי במשך כמה ימים לאחר מכן. למחרת, ביום חמישי, הגשתי תלונה במשטרה. כשהתקשרתי ביום ראשון לשאול מה עם התיק, אמרו לי שהתיק נסגר. לא הסבירו למה. מרגיש זלזול מצד המשטרה".

עורך דינו, חיים בלייכר מארגון חוננו, שלח מכתב למשטרת מרחב דוד בבקשה לקבל את חומרי החקירה בתיק, על מנת לערער על סגירתו. בנוסף, ביקש לוודא כי המשטרה אספה את סרטוני מצלמות האבטחה במקום. במכתבו ציין עו"ד בלייכר: "מדובר באירוע אנטישמי מכוער. חובת רשויות החוק למגר תופעה חמורה זו".

עו"ד בלייכר: "התקיפה של בחור הישיבה היא חלק מתופעה נרחבת של תקיפות יהודים על רקע לאומני אנטישמי. בשל כך חובה על רשויות האכיפה להתייחס במלא הרצינות לכל אירוע תקיפה מסוג זה, ולהביא למיגור התופעה החמורה על ידי מעצר התוקפים והעמדתם לדין. אנו דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף, ובכוונתנו לערער על סגירת התיק לפרקליטות המדינה".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה, הגיעו למקום שוטרים הפועלים באזור, הפרידו בין הצדדים ופתחו בחקירה. לאחר שבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת הוחלט לסיים את החקירה בכפוף לזכות ערר כחוק.

נציין כי מכתבו של עורך הדין התקבל במשטרה, והקשר עמו מתנהל באופן פרטני ולא באמצעות התקשורת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]