המאבק בקורונה | צה"ל החל בסיוע למקבצי הדיור של אוכלוסיות הגיל השלישי העומדות בסיכון - 0404
המאבק בקורונה | צה דובר צה"ל

המאבק בקורונה | צה"ל החל בסיוע למקבצי הדיור של אוכלוסיות הגיל השלישי העומדות בסיכון

צה״ל החל הבוקר (שלישי) במאמץ סיוע מורחב למקבצי דיור של אוכלוסיות הגיל השלישי אשר נמצאות בסיכון. המענה יינתן בהתאם לצורך שהוגדר על ידי משרדי הממשלה. עוד במסגרת הסיוע, יחל פיקוד העורף בחלוקה ושינוע מזון באמצעות חיילי חטיבת החילוץ בסיוע אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לקבוצות שהגדירו הרשויות המקומיות כזקוקות לסיוע.

בנוסף, ממשיך פיקוד העורף בפעולות נרחבות למתן סיוע בתחומים שונים למשרדי הממשלה, למד"א ולאוכלוסייה האזרחית במאמץ למניעת התפשטות הנגיף.

בתיאום עם הרשויות המקומיות, פיקוד העורף יחבור למקבצי דיור של אוכלוסיות הגיל השלישי שנקבעו על ידי הממשלה והרשויות המקומיות כזקוקים לכך, במטרה לצמצם כלל הניתן את חשיפתם לסביבה ולמנוע הדבקות בנגיף. הצוותים הצה"ליים יפעלו עם מנהלי מקבצי הדיור למימוש הנחיות והגבלות משרד הבריאות.

היחידות יסייעו במספר פעולות ובהן: סיוע בחלוקת מזון בהתאם להגדרת הרשות, הסברת מידע המותאם לצורך ולשפה, מתן מענה לאירועים חריגים וכן הנגשת שירותים נוספים שיידרשו (תרופות, ביטוח לאומי, וכדומה).

המענה יכלול בשלב זה פריסה של כ-1,000 חיילי צה"ל מהיחידות השונות בהתאם לשיוכן הגיאוגרפי. על כל צוות של קצין וארבעה חיילים הוטלה אחריות על מקבץ דיור, בסך הכול היקף המענה יכלול כ-200 מקבצי דיור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]