רה"מ נתניהו: "אישרנו תוכנית סיוע כלכלי בהיקף של 80 מיליארד שקלים - נעבור גם את המשבר הזה" - 0404
רה

רה"מ נתניהו: "אישרנו תוכנית סיוע כלכלי בהיקף של 80 מיליארד שקלים – נעבור גם את המשבר הזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מציגים כעת לציבור את התוכנית המקיפה לסיוע הכלכלי למשק. כזכור, רה"מ נתניהו נכנס הבוקר לבידוד לאחר שנודע כי נחשף ליועצת ראש הממשלה לענייני חרדים, רבקה פאלוך, שהתגלתה כחולת קורונה. 

בדבריו, מסר ראש הממשלה הנחיות חדשות לציבור בישראל ואמר כי כעת, לא תתאפשר התקהלות של למעלה מ-2 אנשים. כמו כן, תפילות יותרו רק ביחידות ולא במניין (גם לא במרחב הציבורי) וחתונות יתקיימו ללא אורחים בכלל… ליל הסדר יתקיים רק עם המשפחה הגרעינית בבית. 

התוכנית הכלכלית, שהובאה בסיוע נגיד בנק ישראל, הינה התוכנית הגדולה והרחבה ביותר בישראל אי פעם, בהיקף של 80 מיליארד שקלים – מחציתם מקופת המדינה. 

נתניהו: "כולנו עוקבים יום יום אחר מספר החולים וליבנו עם משפחות הנפטרים. מבקש להודות שוב לצוותים הרפואיים שממשיכים לטפל במסירות רבה בכל חולה – מודה לכם בשם העם כולו. אנחנו שואפים להגיע למידת ההצלחה של כמה מדינות שהאטו מאוד את התפשטות הנגיף ולכן אביא לממשלה עוד הגבלות בכדי לשמור על אזרחי ישראל.

יש קבוצות מסוימות במדינה שמתעלמות או מזלזלות בהנחיות. המיעוט שלא נשמע מסכן את עצמו ואת הרוב. זאת הפקרות ממדרגה ראשונה. לכן הנחתי את כוחות הביטחון לבצע מבצע אכיפה מוגבר במקומות האלה. והם מתחילים לעשות זאת עכשיו".

שר האוצר משה כחלון פירט את הצעדים ובהם סיוע לעסקים קטנים, אנשים שיצאו לחל"ת והם מעבר לגיל הפנסיה והוסיף כי הוא "מאמין שאחרי פסח המשק יחזור לתפקד". בסיום דבריו, הודיע כחלון כי לאחר הקמת הממשלה, הוא יפרוש מהחיים הפוליטיים. 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]