מנכ"ל עמותת אחיעד: "לנצל את שעת הכושר - זה הזמן להוציא את המסתננים מישראל. בימים הקרובים נציג תכנית חירום" - 0404
מנכ איתי פוזיצקי

מנכ"ל עמותת אחיעד: "לנצל את שעת הכושר – זה הזמן להוציא את המסתננים מישראל. בימים הקרובים נציג תכנית חירום"

מנכ"ל עמותת 'אחיעד', יצחק וסרלאוף, קורא לממשלת ישראל לנצל את שער הכושר שנוצרה בעקבות משבר הקורונה על מנת לקדם את הוצאתם של המסתננים מישראל.

וסרלאוף, תושב דרום תל אביב, אומר כי "זה הזמן לנצל את שעת הכושר שנוצרה לקידום הוצאתם של המסתננים בישראל. תחום עיסוקם של מרבית המסתננים הבלתי חוקיים הוא בענפים שכעת מושבתים במשק, ומטבע הדברים הם הוצאו לחופשה כפויה, כאשר הם אינם זכאים לדמי אבטלה. מטבע הדברים מצבם הכלכלי הולך ונעשה רע, וכעת זהו בדיוק הזמן לנצל את המצב ולהוציא אותם מישראל".

וסרלאוף מסביר כי "בעקבות המצב הקיים, בו הוצאה כפויה של המסתננים עשויה להביא להדבקה המונית של כוחות הבטחון, ממשלת ישראל צריכה להקצות תמריצים כספיים עבור המסתננים שיעודדו אותם לעזוב את ישראל, כאשר מצבם הכלכלי הנוכחי בעקבות משבר הקורונה, יעודד אותם לקבל את אותם תמריצים ולעזוב את ישראל".

כזכור, לפני כשבועיים פנה וסרלאוף במכתב בהול למנכ"ל משרד הבריאות ולמ"מ מפכ"ל המשטרה, בדרישה לאכוף את הנחיות משרד הבריאות כנגד אוכלוסיית המסתננים, לאחר שדיווח על הפרה בוטה מצידה של ההנחיות. וסרלאוף אומר היום כי "בעקבות הפנייה, אכן חל שיפור קל בשטח וניכרת נוכחות ערה יותר של כוחות משטרה בשטח, אך זה לא מספיק. בימים הקרובים נציג תכנית חירום לטיפול במסתננים בעת המשבר אותה אנו מגבשים בימים אלו ב'אחיעד', ונעביר אותה לגורמים הרלוונטיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]