בשל משבר הקורונה: השר אוחנה אישר להמציא כתבי בי-דין בדואר אלקטרוני - 0404
בשל משבר הקורונה: השר אוחנה אישר להמציא כתבי בי-דין בדואר אלקטרוני

בשל משבר הקורונה: השר אוחנה אישר להמציא כתבי בי-דין בדואר אלקטרוני

שר המשפטים אמיר אוחנה הוסיף היום (שני) הוראת שעה לתקנות סדר הדין האזרחי, לפיה ציבור המתדיינים יוכל להמציא כתבי בי-דין בדואר האלקטרוני, זאת כחלק מהמאבק נגיף הקורונה.

המהלך נועד לייתר ככל הניתן העברת עותק קשיח באמצעות שליח כפי שהיה נהוג בשגרה עד כה, וכך להפחית קירבה לא הכרחית בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכן להקל על הציבור הרחב מבחינה בירוקרטית.

כתבי בי-דין כוללים בין השאר: בקשה להארכת מועד, בקשה לדחיית מועד דיון, כתב הגנה, כתב תשובה ועוד.

יודגש כי יידרש לאשר בכתב או טלפונית את קבלתם של כתבי בי-הדין שהוגשו באופן דיגיטלי על מנת שאלו ייחשבו כמסמכים שהומצאו, וככל שהאישור יינתן טלפונית יידרש תיעוד האישור אשר יכלול את פרטי כתב בי-הדין, זמן השיחה ושמו של האדם שמסר את האישור. 

הוראות השעה יהיו תקפות עד לראשון ביולי 2020, וככל שיידרש שינוי – הוא יתבצע לאחר הערכת מצב.

שר המשפטים אמיר אוחנה: "כחלק משורה ארוכה של הטמעת צעדי דיגיטציה וצמצום בירוקרטיה במשרד המשפטים, אנו מוסיפים כעת נדבך חשוב בדמות המצאת כתבי בי-דין באמצעות המייל – שיוביל את מערכת המשפט כולה אל המאה ה-21. כך נשיג שתי מטרות חשובות: שמירה על הנחיות משרד הבריאות שיסייעו בצמצום התפשטותו של הנגיף וייעול המערכת למען הציבור הרחב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]