המשנה ליועמ"ש לממשלה: "משרדי הממשלה צריכים לקדם מתן שירותים דיגיטליים - במיוחד בעת זו" - 0404
המשנה ליועמ יח"צ

המשנה ליועמ"ש לממשלה: "משרדי הממשלה צריכים לקדם מתן שירותים דיגיטליים – במיוחד בעת זו"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ארז קמיניץ, כתב היום (שני) מכתב ליועצים המשפטיים במשרדי הממשלה, בו קרא למשרדי הממשלה לקדם מתן שירותים דיגיטליים לציבור, במיוחד בעת הזו.

כך כתב קמיניץ: "כידוע, בימים אלה מתמודדת מדינת ישראל עם מגפת נגיף קורונה. על מנת להגן על הציבור, המדינה קובעת הנחיות שמצמצמות את המפגשים פנים אל פנים. הנחיות אלה משפיעות כמובן גם על התנהלות המדינה כלפי הציבור. הן מצריכות פנייה לפתרונות דיגיטליים, על מנת שיאפשרו מתן שירותים מרחוק".

במכתבו, קרא קמיניץ לקדם מתן שירותים דיגיטליים לציבור בדרך של פרשנות גמישה של הדין. אם אין אפשרות לפרשנות גמישה, קורא קמיניץ לקדם שירותים מרחוק באמצעות תיקון של החקיקה הרלוונטית.

קמיניץ הדגיש במכתבו שקידום שירותים מקוונים לציבור אינו רק צורך השעה אלא אף משקף את מדיניות הממשלה. הוא הזמין במכתבו את היועצים המשפטיים של משרדי הממשלה, במיוחד בעת הזו, לעשות שימוש בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה (מס' 1.2500) בעניין המעבר לעולם הדיגיטלי, שפורסמה לפני כחמישה חודשים.

ההנחיה נועדה לסייע למשרדי הממשלה במעבר לשירותים דיגיטליים וכוללת עקרונות המנחים את תהליך גיבושו של הסדר דיגיטלי. לסיום, הזמין קמיניץ את משרדי הממשלה לפנות בכל שאלה בקשר להסרת חסמים משפטיים בנושא המעבר לשירותים דיגיטליים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]