ערבי תועד רודף אחר שלושה ילדים חרדים עם סכין - תיק החקירה נסגר שנית - 0404
ערבי תועד רודף אחר שלושה ילדים חרדים עם סכין – תיק החקירה נסגר שנית ארגון חוננו

ערבי תועד רודף אחר שלושה ילדים חרדים עם סכין – תיק החקירה נסגר שנית

בקיץ האחרון רדף גבר ערבי מצויד בסכין, אחר שלושה תלמידי חב"ד בגילאי 13-14, סמוך לקניון במבשרת ציון. למרות תיעוד מצלמות האבטחה התומך בגרסת הילדים, תיק החקירה נסגר שנית על ידי התביעות. 

שוטרים שהוקפצו לזירת ההתרחשות לא מצאו חשודים באותה העת, והתיק נסגר מחוסר ממצאים, כאשר המשטרה חששה שהילדים בדו את הדיווח מליבם. לאחר פניית ארגון 'חוננו', השיגה המשטרה את תיעוד האירוע ממצלמות האבטחה של הקניון, התומך בגרסת הילדים. למרות זאת, החליטה מחלקת התביעות של המשטרה לסגור את החקירה בשנית.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' המייצג את הילדים, הגיש ערר לפרקליטות המדינה על החלטת תביעות המשטרה. כשפנה למשטרה עם הממצאים – החקירה נפתחה מחדש, תוך גביית עדות מילד נוסף. התוקף וחברו נעצרו ונחקרו כחודשיים לאחר התקיפה. למרות זאת, לפני מספר שבועות עודכן עו"ד בלייכר כי התיק נסגר בשנית ע"י תביעות מחוז ירושלים.

עו"ד בלייכר: "מצפייה בסרטון האבטחה עולה כי החשוד החזיק בידו חפץ בעת שרדף אחרי הילדים. החשוד רץ כשידו הימנית במצב יציב בצד גופו בצורת אחיזה, כאשר ידו השמאלית נעה בחוסר יציבות.

לא ניתן להשלים עם סגירת התיק על שלל ראיותיו הוויזואליות ועדויות המתלוננים המפורשות. מאחר ומדובר באירוע חמור של ניסיון דקירה על רקע אנטישמי, אבקש לבטל את סגירת התיק ולהעמיד את החשוד לדין באופן מידי, טרם יבצע את מזימותיו בשנית".

עד לרגע זה, למעלה מחודשיים לאחר הגשת הערר, טרם ניתנה תשובת פרקליטות המדינה בנושא.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]