בעקבות הקורונה: בשב"ס נערכים להוצאתם לחופשה במעצר בית של מאות אסירים - 0404
צילום: דוברות שב"ס

בעקבות הקורונה: בשב"ס נערכים להוצאתם לחופשה במעצר בית של מאות אסירים

בשב"ס נערכים להתמודדות עם מגוון תרחישים שיתפתחו בעקבות משבר הקורונה. הערכות מצב מתקיימות על בסיס יומי ברמות הפיקוד השונות והחלטות מתקבלות בהתאם למציאות המשתנה

״שירות בתי הסוהר מתמודד עם המשבר הגדול ביותר שידע מיום הקמתו. הפעולות שננקטות בתקופה האחרונה הכרחיות למנוע ככל שניתן את כניסת הנגיף לאחד ממתקני הכליאה״ כך פתח הבוקר מ"מ נציב בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין, את ישיבת הוידאו בהשתתפות כל מפקדי בתי הסוהר בישראל, מפקדי המחוזות ומפקדי האגפים בכדי להיערך לצעדים הבאים בפעולות שנוקט שב״ס לרבות לאירוע הראשון מסוגו שמתרחש היום (ראשון) הוצאתם לחופשה במעצר בית מלא של מאות אסירים על פי תקנות לשעת חירום. יוזמת שב״ס שאושרה ע״י השר לבט״פ וקודמה לאישור הממשלה.

עוד הוסיף גונדר וקנין, "סגל שב"ס עושה עבודת קודש. צריך לחזק את השורות, להכיל, לתת כוח לאנשים כי האתגרים המורכבים עוד לפנינו ואני צריך אתכם ביחד איתי. חשוב להדגיש שאנחנו מחמירים על כל הנחיות משרד הבריאות. הוצאתם לחופשה של האסירים פליליים באה במטרה לרווח את בתי הסוהר והיא נעשית במשורה בכדי שלא לייצר בעיה בקהילה. אני מלא תודה והערכה לעבודתכם המסורה והערכית בתקופה זו."

שב״ס ממשיך גם היום בפעולות החיטוי במתקנים לצד פעולות ההפוגה, החינוך באגפים לאסירים ונמשכת תעסוקת אסירים במפעלים בהתאם לכללי הריחוק. נזכיר שהורחבו סכומי הקניה בקנטינה לאסירים הפליליים והוקמה קרן סיוע לאסירים פליליים הזקוקים לתמיכה כלכלית.
דיוני בית המשפט ממשיכים להתנהל בשיחות וידאו בכ-70 אולמות ברחבי הארץ ולצד זה סגל הסוהרים ואנשי המקצועי השונים נותנים מענה יומי ביחידות.

 

דוברות שב"ס

דוברות שב"ס

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]