מנכ"ל משרד הבריאות על ההתקהלויות של חלק מהציבור החרדי: "נשקול הסגר באזורים כמו בני ברק" - 0404
מנכ דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

מנכ"ל משרד הבריאות על ההתקהלויות של חלק מהציבור החרדי: "נשקול הסגר באזורים כמו בני ברק"

במהלך דיון של וועדת הקורונה בכנסת, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, אמר כי נשקלים צעדים של הסגר מוחלט בחלקים בבני ברק, זאת בעקבות חוסר ההקשבה של חלק מהציבור החרדי להנחיות משרד הבריאות והתקהלויות רבות גם בעת קשה זו. עם זאת, גם בחברה הערבית ישנם מקומות רבים בהם פשוט לא מתייחסים להנחיות משרד הבריאות וממשיכים בשגרת החיים תוך התקהלויות גדולות ויציאה מהבתים ללא הגבלה.

שי באב"ד: "אנחנו בסדר גודל של חודש מאז הקורונה התפשטה בישראל ונעשו צעדים דרסטיים שלא נעשו מאז קום המדינה. המשימה שלי כמנכ"ל האוצר היא שהמשק יתפקד. יצא בתקשורת שמשרד האוצר והבריאות נלחמים – ממש לא. המשימה של הבריאות היא לעצור את הנגיף, המטרה שלנו היא לדאוג למשק. יש לנו לא מעט בעיות בחברה החרדית, באזורים כמו בני ברק. חלק מהדיון מדבר על איך אולי נצליח לעשות את הסגר ולבודד את אותם אזורים. אני לא מזלזל בקמעונאות אבל זה לא מה שיפיל את המשק לכן אנחנו בודקים מה ישפיע מקסימום על העקומה תוך פגיעת מינימום במשק.

למעלה מ-90% נמצאים בחל"ת ולא מפוטרים. החל"ת אמור להגיע בשלושה החודשים הקרובים לסדר גודל של 14 עד 15 מיליארד שקל, עם מיליון אנשים בחל"ת". אם ההשבתה החלקית שיש עכשיו תימשך 5 שבועות מדובר על פגיעה בתוצר של-5% 75-70 מיליארד שקל. אם מדובר על השבתה כוללת נעמוד על פגיעה של 18%. ההשפעה על הגירעון דומה – השבתה חלקית ל-5 שבועות תגדיל את הגירעון ב-6%. כתוצאה מהצעדים יש פגיעה מאוד גדולה בשכירים, עצמאים ובעלי עסקים. החבילה עליה הכריזו של 80 מיליארד שקל נמצאת בדיונים אך אלו סדרי הגודל והיישום המתוכנן הוא מידי". 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]