הרמטכ״ל כוכבי גינה את האירועים ביצהר: ״אירוע טרור חמור ביותר״ - 0404
הרמטכ״ל כוכבי גינה את האירועים ביצהר: ״אירוע טרור חמור ביותר״ דובר צה"ל

הרמטכ״ל כוכבי גינה את האירועים ביצהר: ״אירוע טרור חמור ביותר״

הרמטכ״ל אביב כוכבי, גינה הבוקר (שישי) בחריפות את אירוע הטרור הקשה, שהתרחש הלילה ביצהר בו מתיישבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר כוחותינו ממג״ב.

כוכבי: ״השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה. יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין.

נמשיך לפעול במלוא החומרה הנדרשת, תוך שילוב זרועות עם רשויות האכיפה והחוק, נגד הפשיעה שהפכה טרור, על כל ביטוייה, המהווה פוטנציאל להסלמה בגזרה. אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות״.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן: ״בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת ׳קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב. מדובר באירוע חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש.

נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים. אני מגנה בתוקף אלימות מכל סוג כלפי אזרחים, שוטרים וחיילים ומחזק את ידיהם של לוחמי משמר הגבול״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]