שר התקשורת דוד אמסלם החליט לא לחלק לערוצים 12 ו-13 כספים שביקשו - 0404
שר התקשורת דוד אמסלם החליט לא לחלק לערוצים 12 ו-13 כספים שביקשו דוברות דוד אמסלם

שר התקשורת דוד אמסלם החליט לא לחלק לערוצים 12 ו-13 כספים שביקשו

לאחרונה פנו קשת ורשת וטענו כי בעקבות משבר הקורונה נפגעו הכנסותיהן מפרסומות באופן משמעותי, וכי חלוקה מיידית של כספי הביד (כ-35 מיליון ש"ח – שנועדו למימון הפקות מקומיות קנויות) עשויה למתן את הפגיעה בהן ולאפשר את המשך פעילותן התקין.

בדיונים שערך השר דוד אמסלם, ולאחר שקיבל חוות דעת של הדרג המקצועי במשרד, הוחלט שדווקא בעת הזו, כאשר המצב עוד לא ברור, וזו תקופה סבוכה ומורכבת – אסור להחליט על חלוקת הסכומים האלה.

מלשכת השר נמסר כי, ״יש לציין שבנוסף מדובר בממשלת מעבר, וגם שמשרד התקשורת פועל כרגע באופן חלקי בלבד – ולכן השר לא רואה צורך דחוף לקבל החלטות כה מרחיקות לכת ובעלות משקל רב״.

במכתב ששלח השר אמסלם למנכ"לי הערוצים, כתב: "בעקבות דיונים שערכתי ובהמלצת הדרגים המקצועיים, הריני להחליט כי בשעה זו אין בכוונתי לחלק את כספי הביד לערוצים המסחריים. כספים אלו נועדו למימון הפקות מקומיות קנויות, ובכל מקרה ההחלטה כיצד לחלק אותם תחכה לחלוף משבר הקורונה ולהקמת ממשלה בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]