אדלשטיין לא הקריב עצמו - הוא הקריב את ראש הממשלה! - 0404
אדלשטיין לא הקריב עצמו – הוא הקריב את ראש הממשלה! עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אדלשטיין לא הקריב עצמו – הוא הקריב את ראש הממשלה!

יו״ר הכנסת היוצא, יולי אדלשטיין, זוכה לכותרות חיוביות ביומיים האחרונים לאחר שהודיע על התפטרותו כתוצאה מהוראת בג״ץ לכנס דיון על הצבעה בנושא בחירת יו״ר כנסת חדש.

״אדלשטיין הקריב עצמו למען הכנסת״ – זועקות כותרות שונות, אלא שאדלשטיין כלל לא הקריב עצמו. את האמת צריך לומר ולהזכיר לכל: אדלשטיין בסה״כ הקדים ביום את הדחתו שלו בכך שמנע מעצמו בושה רבתי. הוא ידע שהוא הולך הביתה וכדי להשיג כמה נקודות זכות בליכוד (לאחר שהכעיס רבים במחנה), הוא ביצע את מהלך ההתפטרות, כדי לומר לכולם: ״אני גבר, לא יעשו עליי ועל הליכוד סיבוב״.

האמת היא פשוטה: אדלשטיין חפר לעצמו את הקבר. הוא חפר אותו כל כך במהירות וכל כך בטפשות, עד שנפל עמוק בתוכו לאחר שנאלץ לזרוק עצמו פנימה – עוד לפני שהשמאל גלגל אותו אליו.

אדלשטיין בגד במחנה לאחר שסרב בכנסת הקודמת להיות חלק ממחנה הימין והסכים לכינוס הוועדה שביקשה להסיר חסינותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אז, בניגוד להיום, לשמאל לא היה רוב לוועדה, שכן ליברמן עדיין היה עם הדובים בקוטב וכחול-לבן ששיקרו בבחירות האחרונות לציבור, עדיין סיפרו לו שהם לא הולכים יחד עם הרשימה המשותפת.

סירוב של אדלשטיין אז היה מותיר ככל הנראה את ראש הממשלה עם חסינות, מונע מהלך של הפיכה ברגעים אלה ומייתר דיונים על הדחה שבמילא לא היה ניתן לבצעה מכורח החסינות.

למצב הנוכחי יש רק אשם אחד: יולי אדלשטיין!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]