מנכ"ל משרד הבריאות: "השבועיים הקרובים קריטיים מאוד להתמודדות עם התחלואה" - 0404
מנכ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מנכ"ל משרד הבריאות: "השבועיים הקרובים קריטיים מאוד להתמודדות עם התחלואה"

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר הבוקר (חמישי) בועדת הקורונה בכנסת: "אנחנו מאוד מפחדים מפסח והרמדאן שאנשים יוצאים ומתקהלים. זה הכי מסוכן. אנחנו עכשיו רואים את ההשלכות של פורים. השבועיים הקרובים קריטיים מאוד להצלחה שלנו להתמודדות עם התחלואה".

בהתייחסו לשאלת היו"ר ח"כ עפר שלח, בנוגע למצב מכונות ההנשמה, השיב: "אחד הצירים המרכזיים שאנחנו עובדים בהם הוא נושא הציוד. יש לנו במלאי מעל כ-1500 מכונות הנשמה שמישות וזמינות עכשיו. יש עוד מכונות הנשמה שאנחנו לוקחים מהצבא, יש עוד 70 במגזר הפרטי שנשתמש גם בהן. סה"כ יעמדו לרשותנו בזמן הקרוב 2864".

עוד אמר: "יהיו 900-800 מכונות מהצבא שאני מקווה שיהיו זמינות. לצד זאת אנחנו עובדים על אלפי הזמנות. אנחנו לא יודעים להגיד תוך כמה זמן זה יגיע. הדבר השני זה לייצר ייצור מקומי בארץ. מקווה שזה ייתן לנו עוד כמה מאות. מעריך שבתוך שבוע נהיה עם כ-200 חולים קשים. המטרה שלנו היא לכבוש את התחלואה ולהגיע למצב שאחרי חג הפסח נוכל לקחת קצת סיכונים.

מספר שחשוב לשים לב אליו – מספר החולים הקשים ועל קצב העלייה במספר החולים הקשים. אני מעריך שבתוך שבוע נהיה עם כ-200 חולים קשים ואנחנו מכוונים את ההיערכות והאסטרטגיה ליכולת לטפל בחולים הקשים״.

״אנחנו היום כנראה מבצעים יותר בדיקות מכל מדינה אחרת", אמר המנכ״ל.

עדינה ולמן, דוברות הכנסת

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]