רה"מ נתניהו: "אם לא נראה שיפור מיידי במגמת התפשטות הקורונה - לא יהיה מנוס מהסגר מלא" - 0404
רה קובי גדעון, לע"מ

רה"מ נתניהו: "אם לא נראה שיפור מיידי במגמת התפשטות הקורונה – לא יהיה מנוס מהסגר מלא"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (רביעי) הצהרה לתקשורת בנושא התפשטות נגיף הקורונה וההנחיות החדשות שנכנסו מוקדם יותר הערב לתוקפן.

בדבריו, קרא ראש הממשלה שלא לצאת מהבתים ולהשמע להנחיות באופן קפדני: "פשוט אל תצאו מהבתים, הקפידו על ההנחיות. אני יודע שעם ילדים קטנים קשה להשאר בבית אבל אין ברירה. אני מבקש מכם משמעת עצמית וקפדנית. אם לא תתגייסו לשמור על עצמכם, יהיה כאן אסון. הקפידו על ההנחיות, אלה דיני נפשות", אמר.

נתניהו הסביר והזהיר כי "הצעדים שאנחנו עשינו כאן בישראל נעשים בכל העולם, אבל אין בהם די כי מספר החולים מכפיל את עצמו כל שלושה ימים. בעוד שבועיים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם אלפי חולים שרבים מהם יהיו בסכנת מוות. לכן, אני כבר אומר לכם, אם לא נראה שיפור מיידי במגמה – לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא, למעט צרכים חיוניים כמו מזון ותרופות. זה עניין של יממות ספורות אנחנו עושים את כל ההכנות לכך – הלוגיסטיות והמשפטיות".

רה"מ נתניהו הסביר כי בממשלה החלו להתכונן ליום של אחרי משבר הקורונה והקימו צוות מיוחד שיעזור לשקם את הכלכלה בישראל במהירות ולאפשר חזרה מלאה לחיים רגילים בארצנו.

בנוגע לציוד הרפואי ומספר בדיקות הקורונה, אמר: "אנחנו משקיעים מאמצים כבירים לטובת הצטיידות. הקמנו חמ"ל יחד עם ראש המוסד ומשרד הבריאות והגדלנו את מספר הבדיקות לגילוי קורונה בצורה דרמטית. היום ביצענו יותר מ-5000 בדיקות – זה כפליים מגרמניה וקוריאה".

בסיום דבריו הודה רה"מ לכל הנפשות הפועלות ואמר: "אני מבקש להודות לכל הצוותים הרפואיים, לשוטרים, לכולם – אתם עושים עבודת קודש וכולנו מצדיעים לכם. ישראלים בכל העולם מבקשים להגיע הביתה. הם מבינים עד כמה המדינה היא מחסה בעת צרה. תודה לכל חברות התעופה שעוזרות בכך.

אנחנו כותבים יחד פרק חדש בהיסטוריה של ישראל והדורות הבאים יסתכלו עלינו כדי ללמוד איך לנהוג ברגע מבחן. יש תסיסה גדולה בכל חלקי העם. צריך לשים את זה בצד. אנחנו עם אחד ומדינה אחת וצו השעה היא אחדות. אני קורא להקים מייד ממשלת אחדות לאומית כדי לטפל במשבר".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]