מרגש: בצל הקורונה, ברית מילה נערכה ברמב״ם. הסנדק - הרופא המטפל - 0404
צילום: בית החולים רמב"ם

מרגש: בצל הקורונה, ברית מילה נערכה ברמב״ם. הסנדק – הרופא המטפל

במערך ההיריון והלידה של  בית החולים רמב"ם נרשמים מדי שעה אירועים מרגשים, אבל הבוקר נערך שם אירוע מרגש במיוחד. באחד מחדרי הטיפול של מחלקת יולדות א', נערך טכס ברית לבנה של יולדת שעדיין מאושפזת במחלקה אחרי ניתוח מורכב. שיאו של האירוע נרשם כאשר מבין קומץ המשתתפים המצומצם בטכס, נבחר ד"ר עידו שולט, מנהל השירות לרפואת האם והילד שליווה את היולדת, לשמש כסנדקו של הרך הנולד.

מלקמו, בת 36 מיוקנעם, ילדה לפני שמונה ימים ברמב"ם את ילדה הרביעי, אח לבן ושתי בנות שנמצאים בבית. מלקמו שוהה במערך ההיריון ברמב"ם כבר חודש ימים, בשל העובדה שנזקקה לשמירת הריון והשגחה רפואית הדוקה. לקראת השבוע ה-37 להריונה, הוחלט ליילד אותה והיא נכנסה לניתוח חירום מורכב שהסתיים בהצלחה. בנה הקטן נולד כשהוא חש בטוב, במשקל של 3.015 ק"ג, אך מפאת מורכבות הניתוח נאלצה האם הטרייה להישאר ברמב"ם ולהתאושש במחלקת האשפוז.

שמונה ימים לאחר לידתו של בנה, החליטה המשפחה לקיים את טכס הברית בבית החולים. באירוע מצומצם מפאת מגבלות הקורונה, נערך הטכס באחד מחדרי מחלקת יולדות א', כאשר אחד המשתתפים היה כאמור סנדקו של הרך הנולד – ד"ר עידו שולט, שליווה את מלקמו לאורך תקופת ההיריון שלה.

"זאת סיטואציה מאוד מרגשת", אמר ד"ר שולט במעמד האירוע, "נתבקשתי להיות הסנדק לפני כמה ימים ומיד הסכמתי. אין ספק שזו חוויה שאני אקח איתי תמיד".

עבור מלקמו, זו הפעם הרביעית שהיא מגיעה למחלקת היולדות ברמב"ם. "אחרי ניתוח לא פשוט נוסף, זכיתי היום להחזיק את הבן שלי בטכס הברית ולהתרגש יחד עם בעלי, דניאל, בסיטואציה כל כך טעונה ולא רגילה. היה מרגש, זה מעמד מיוחד. זכיתי שהרופא שטיפל בי יהיה הסנדק של הבן שלי. קראנו לו ליאם, שם שמסמל עוצמה ואור ומרגיש נכון לתקופה הזו".

דוברות רמב"ם

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]