ביוזמת ראש מועצת שומרון ומד"א, מתנדבים מהשומרון יוכשרו לקחת דגימות קורונה - 0404
צילום: רועי חדי

ביוזמת ראש מועצת שומרון ומד"א, מתנדבים מהשומרון יוכשרו לקחת דגימות קורונה

מספר בדיקות הקורונה הוא אחד הפקטורים החשובים לנצחון מגיפת הקורונה.  ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה למנכ"ל מד"א אלי בין, לראש אגף המבצעים במד"א גיל מוסקוביץ ולמנהל מרחב ירקון חיים דורי והציע לגייס מתנדבים מהשומרון בכדי להגביר את קצב הבדיקות. הקריאה נענתה במהירות, בין המתנדבים: גננת, אנשי הייטק, מורים ואפילו מוסיקאית אחת, כולם הסירו את החששות ומתגייסים לסייע במקום הרגיש ביותר.

המועצה תרמה רכבים עבור המתנדבים ומרכזת את מערך המתנדבים. מד"א יחד עם מחלקת הרפואה מכשירים את המתנדבים ללקיחת הדגימות. עד כה הצליחו בשומרון להכפיל את מספר הבדיקות הנעשה בתחומה, ולאבחן את החשודים כחולים, מהר יותר, כך שקצב ההדבקה יירד.

"אנחנו מחוייבים בצורה מלאה לבריאות הציבור" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון כרגע במועצה האזורית שומרון נדבקו בקורונה כ 20 בני אדם, אחד כבר הבריא, מאות מבודדים, יש לנו 34 ישובים כ 50,000 תושבים, וזה מחייב אותנו להיות ערוכים ודרוכים בכל המובנים. גם בהיערכות לחירום גם בסיוע קהילתי, גם נושא הבדיקות והמערך הרפואי. 

הצורך עלה מהשטח, השומרון התברך בקהילה לתפארת, קהילה חמה, אנשים שמתנדבים גם בשומרון וגם מחוצה לו ולכן גם עם מד"א אנחנו נרתמים לסייע בבדיקות מהירות, גם להקל על מד"א וגם לסייע לתושבים,  אני מקווה שהמודל הזה, יתפשט לכל הארץ וכך נגיע לבדיקות יותר מהירות ונהיה שותפים למאמץ הלאומי לנצח את קורונה" דגן הודה למנכ"ל מד"א אלי בין, לראש אגף המבצעים במד"א גיל מוסקוביץ ולחיים דורי מנהל מרחב ירקון שנמצאים איתנו בכל נושא וזמינים תמיד וכמובן לאגף הבטחון במועצה שמרכז את הנושא.

מי שמרכז את מערך המתנדבים הוא אביאל ממליה, מנהל מחלקת רפואת החירום באגף הבטחון במועצה האזורית שומרון: "יש לנו המון מתנדבים בשומרון, שכבר כמה ימים ביקשו להכנס למערך הדגימות, בימים האחרונים התחלנו להפעיל את המערך, קיבלנו ממד"א את הדגימות ואנחנו מתחילים לדגום את תושבי השומרון ואת כל מי שיצטרך.

חגי בראון מהישוב רבבה במקצועו עוסק בתחום הציוד הדנטלי מסביר את ההחלטה להתנדב דווקא בתחום הזה:  "אנחנו מתנדבים, אנחנו לוקחים דגימות דם כאן בשומרון ואני גר בשומרון, זה חשוב בעיני. אני לא חושש, יש חליפת הגנה ובעיני זה בטוח לחלוטין, זה דבר מבורך שיכול לעזור בהצלת חיים".

המועצה האזורית שומרון תרמה לצורך לקיחת הדגימות רכבים וכן מערך אנושי שמרכז את המתנדבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]