מטה המאבק במשרפת אדומים בדרישה מהמשרד להגנת הסביבה: "רוצים לראות פרוטוקול דיונים" - 0404
מטה המאבק במשרפת אדומים בדרישה מהמשרד להגנת הסביבה:

מטה המאבק במשרפת אדומים בדרישה מהמשרד להגנת הסביבה: "רוצים לראות פרוטוקול דיונים"

מטה המאבק במשרפת אדומים פנה ביום שני השבוע באמצעות עו"ד הראל ארנון, לממונה על חופש המידע במשרד להגנת הסביבה, מיכל ריבלין, בבקשה להעביר אליו מסמכים הקשורים להחלטה על הסבת האתר למשרפת פסולת.

בבקשה נכתב כי מטה המאבק דורש להעביר אליו מסמך חלופות להקמת האתר, סיכום עבודת איתור מתחמים נוספים וכן מסמך ההצדקה הסביבתית ביחס לאתר המשרפה המתוכנן. בנוסף, בשל הכוונה לרכז באתר פסולת לא ממוינת מכל רחבי הרשות, ביקשו במטה להעביר אליהם מידע על פגישות שקיימו גורמי המשרד להגנת הסביבה עם גורמים ברשות בנוגע להקמת המשרפה.

במטה המאבק ביקשו לדעת האם ישנם מסמכים המתעדים פגישות או סיורים שקיימו גורמי המשרד להגנת הסביבה במשרפות אחרות ברחבי העולם. עוד מבקשים במטה המאבק כי יציגו להם מיהם הגורמים המתמודדים במכרז להקמת האתר, פירוט מיקומי המשרפות העתידיות לקום ברחבי הארץ ועוד.

יעל ישראל מראשי מטה המאבק: "אנחנו מחזקים את כלל הגורמים הנאבקים בנגיף הקורונה בימים אלה. יחד עם זאת, אסור לנו לתת למאבק בנגיף הקורונה להשבית את המאבק שלנו בהקמת משרפת אדומים שתגרום לזיהום אוויר מסוכן.

אנחנו פועלים כל העת באמצעות גורמים משפטיים ויועצים מקצועיים על מנת למנוע את הקמת המשרפה הרעילה מעבר לכביש. בקשת חופש המידע תעזור לנו לדעת מהם תהליכי קבלת ההחלטות במשרד להגנת הסביבה והאם הם בוצעו כפי שצריך ולפי מדיניות שמתחשבת בפגיעה בחיי התושבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]