מנדלבליט: על אדלשטיין לקיים את פסק הדין של בג"ץ - 0404
מנדלבליט: על אדלשטיין לקיים את פסק הדין של בג שמעון מלכה, דוברות הכנסת

מנדלבליט: על אדלשטיין לקיים את פסק הדין של בג"ץ

היועץ המשפטי לכנסת איל ינון הגיב היום (רביעי) לעתירה נגד יו"ר הכנסת היוצא יולי יואל אדלשטיין. בהתאם, הסיק היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתגובת ינון, כי על אדלשטיין למלא את הנחיות בג"ץ.

היועמ"ש לכנסת כתב כי אדלשטיין הוא היחיד שיכול לכנס את המליאה לבחירת יו"ר קבוע: "בהתאם למצב המשפטי הקיים הגורם היחיד המוסמך לכנס היום את מליאת הכנסת ולכלול את בחירת יו"ר קבוע לכנסת ה-23 בסדר היום, הוא יו"ר הכנסת המכהן, חה"כ יולי יואל אדלשטיין. 

בנסיבות שנוצרו, כל עוד יו"ר הכנסת המכהן לא יורה על כינוסה של מליאת הכנסת היום, הרי שללא מתן הוראות מיוחדות מבית המשפט הנכבד, לא ניתן יהיה לכנס את המליאה היום לשם בחירת יו"ר קבוע לכנסת ה-23 בהתאם לצו המוחלט מיום 23.3.20".

על כך הוסיף היועמ"ש לממשלה, כי אדלשטיין חייב למלא את הוראת בג"ץ: "על-פי הודעת היועץ המשפטי של הכנסת מהיום ובהתאם להוראות תקנון הכנסת, התפטרותו של המשיב 1, חבר הכנסת אדלשטיין, מכהונתו כיו"ר הכנסת נכנסת לתוקף בחלוף 48 שעות ממועד מסירתה; כלומר – ביום 27.3.20.

בנסיבות אלו, הודעתו של המשיב 1 מהיום על התפטרותו מתפקידו איננה מאפשרת את הימנעותו מקיום פסק הדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]