עקב ההנחיות החדשות: הרבנים הראשיים לישראל הנחו לסגור את בתי הכנסת - 0404
עקב ההנחיות החדשות: הרבנים הראשיים לישראל הנחו לסגור את בתי הכנסת דוברות הכנסת

עקב ההנחיות החדשות: הרבנים הראשיים לישראל הנחו לסגור את בתי הכנסת

הרבנים הראשיים לישראל הודיעו היום (רביעי) כי בעקבות ההנחיות המועדכנות של ממשלת ישראל ומשרד הבריאות – יש לסגור את כלל בתי הכנסת.

במכתב שהוציאו כתבו: "לאור ההנחיות האחרונות של הממונים על המאבק בנגיף הקורונה, הננו להודיע כי מהיום ועד להודעה אחרת, אין לקיים את התפילה בציבור בתוך בתי הכנסת. ציבור המתפללים, שלא ימנה יותר מעשרה, יתפלל בחוץ במקום פתוח, אם אפשר בסמוך לבית הכנסת. זאת תוך שמירה על ריחוק של שני מטר בין איש לרעהו. ניתן להוציא ספר תורה לרחובה של עיר.

הננו להבהיר כי גם התפילה המיוחדת שנועדה להיום, ערב ראש חודש ניסן, תערך באותו אופן, בציבור של עשרה מתפללים, במרחק ומחוץ לבתי הכנסת.

אם לא קיימת אפשרות כזאת, יתפלל כל אחד ואחד בביתו, אבל ראוי לקבוע זמן תפילה אחיד לכל באי בית הכנסת. על הציבור להקפיד על ההנחיות שניתנו ע"י הנהלת משרד הבריאות, לא רק בנוגע לבתי הכנסת אלא גם בשאר הנושאים, קניות וכדו'. כמו כן מי שהוא בחשש סיכון כלשהו אסור לו לצאת מביתו גם לצורך תפילה בציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]