תנועת גדר לחיים לאדלשטיין: "תודיע כי רק אתה תקבע את סדרי עבודת הכנסת חרף פסיקת בג"ץ" - 0404
תנועת גדר לחיים לאדלשטיין: דוברות הכנסת

תנועת גדר לחיים לאדלשטיין: "תודיע כי רק אתה תקבע את סדרי עבודת הכנסת חרף פסיקת בג"ץ"

עו"ד אילן ציאון, יו"ר תנועת גדר לחיים ומייסד המועצה הציבורית גדר ביטחון לישראל, שלח מכתב ליושב ראש הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, בדרישה שלא לקיים את החלטת בג"ץ על קיום בחירת יו"ר חדש לכנסת עד ליום רביעי הקרוב. במכתב, כתב עו"ד ציאון כי ההתערבות של בג"ץ בעבודת הכנסת, הינה חלק מניסיון להעברת חוק לחיסול הדמוקרטיה.

כזכור, אמש הגיב אדלשטיין לבג"ץ ואמר כי לא יסכים לאולטימטום שהוצב לו. לאחר כשעה קיבל פסיקה של שופטי בג"ץ, על פני כ-19 עמודים, המחייבת אותו לקיים בחירות ליו"ר הכנסת לא יאוחר מיום רביעי הקרוב.

במכתבו, כתב עו"ד ציאון:

"בעקבות החלטת בג"ץ המהווה התערבות בוטה בעבודת הכנסת (בג"צ 2144/20), אני קורא לך לעמוד על עמדתך ולהודיע כי אתה ורק אתה תקבע את סדרי עבודת הכנסת חרף פסיקת בג"ץ.

אני דוחה מכל וכל את האמירות התבוסתניות שנשמעו מצד אישי ציבור מסויימים בימין לפיהן אי כיבוד פסיקת בג"ץ בענין זה מהווה "פגיעה בדמוקרטיה ותביא לאנרכיה". עמדה זו נובעת מנאיביות וחוסר הבנה מוחלט של המהלך המתבצע כרגע להשתלטות מערכת המשפט על זכות הבחירה השייכת לעם הריבון.

למרבה הצער, שופטי בג"ץ הם העומדים כעת בראש המחנה הפועל להעברת חקיקה אנטי דמוקרטית מובהקת, בניגוד לחוקי היסוד ובניגוד לעקרונות היסוד של השיטה הדמוקרטית ועקרון הפרדת הרשויות, והכל במטרה לבצר את מעמדם כדיקטטורים אבסולוטיים.

כעת הניף בג"ץ חרב מעל לראשה של הכנסת ומנסה להכפיף רשות סוברנית ועצמאית ככנסת ישראל לשליטתו המוחלטת וזאת אף בניגוד להוראות חוקי היסוד.

זהו קו אדום שאין לאפשר בשום אופן לחצות ולכן זוהי חובתך לסרב לציית להחלטה הבלתי חוקית!

הצו שקיבלת מבג"ץ, הינו "פקודה בלתי חוקית בעליל" במישור המינהלי, כזו שדגל שחור מתנוסס מעליה ולכן מחובתך לסרב לציית לצו זה.

סירוב כזה לא זו בלבד שלא יגרום לאנרכיה. הוא ימנע את האנרכיה שיוצר בג"ץ בחריגתו החוזרת ונשנית מסמכותו ויחזיר את האיזון הראוי בין הרשויות.

כאמור כל "מחול השדים" התמוה בו אנו חוזים, של התערבות בנושא המאבק בקורונה וקביעת דיונים מדי יום ביומו, ואפילו כתיבת פסקי דין עוד בטרם ניתנה תגובתך והתערבות חסרת סמכות בעבודת הכנסת נועדו כל כולם להכשיר את הדרך להעברת החוק החמור והשערורייתי לגזילת זכות הבחירה מהעם והעברתו למערכת המשפטית (חוק האיסור על נאשם בפלילים להרכיב ממשלה).

אני יודע שלצעד של סירוב לקיים את החלטת בג"ץ דרוש אומץ רב והוא עשוי להיות בלתי פופולארי בשלב הראשון. אבל כניעה לצו הזה כמוה כהפקרת הדמוקרטיה הישראלית לחיסול סופי ומוחלט. בשעה זו נבחנת מנהיגות ולי אין ספק כי תקנה את עולמך – בקרב הציבור הציוני – אם תסרב לצו חסר סמכות זה.

אשר על כן עמדתנו היא כי עליך לסרב בכל תוקף לאפשר את ההתערבות הזו. סירוב כזה אפשרי במדינות דמוקרטיות (ראה למשל ארה"ב שם היו מקרים בהם הנשיא לא הסכים לקיים החלטות של בית המשפט העליון, והדמקורטיה וההרמוניה בין המערכות המשיכה לפעול מבלי ששום מערכת קרסה).

עקרון הפרדת הרשויות כמו גם חוקי היסוד הינם מעל החובה לציית לפסיקת בג"ץ בענין זה".

 

 

                                                                                         

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]