יכולת לבדיקת מאות דגימות ביום - נפתחה המעבדה הצה"לית לזיהוי נגיף הקורונה | צפו - 0404
צילום: דובר צה"ל

יכולת לבדיקת מאות דגימות ביום – נפתחה המעבדה הצה"לית לזיהוי נגיף הקורונה | צפו

היום (שלישי), נפתחה המעבדה לזיהוי נגיף הקורונה של צה"ל בבסיס הרבנות הצבאית בצריפין בשיתוף משרד הבריאות. למעבדה יכולת לבדוק מאות דגימות קורונה ביום שיאספו על ידי צוותי ניוד ייעודיים המורכבים מאנשי המשטרה הצבאית, חיל-הלוגיסטיקה וחיל-הרפואה. לטובת הפעלת המעבדה מוקמת שלוחה ייעודית במוקד מקול הלב, אליה יוכלו לפנות משרתים עם תסמינים המצריכים בדיקה.

המהלך הינו חלק מהיערכות צה"ל לנגיף הקורונה ובין הצעדים שחיל-הרפואה והרבנות הצבאית נוקטים על מנת לשמור על הרציפות התפקודית והכשירות המבצעית של צה"ל, וכן חלק מהסיוע הלאומי שצה"ל מעניק בימים אלו למערכת הבריאות האזרחית.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

קצין רפואה ראשי, תת-אלוף ד"ר טריף בדר: "אנו גאים בעבודה המאומצת שנעשתה על מנת להסב את מעבדת ה-DNA לזיהוי חללים למעבדה שמסוגלת לזהות את נגיף הקורונה בזכות עבודתם המאומצת של אנשי המקצוע בחיל. מהלך זה תורם תרומה משמעותית ליכולת חיל הרפואה לתת מענה למשרתי צה"ל בעיצומה של מגפה זו וכן תורם לכישוריו של צה"ל".

הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים: "הרבנות הצבאית הינה הגוף האמון בשגרה ובחירום על הטיפול בחללים ובכלל זה על זיהויים המדויק. כחלק מכך, הוקמה מעבדת ה-DNA בבסיס הרבנות הצבאית כמשלים מתקדם לאמצעים הקיימים. לפני כשבועיים זוהה הפוטנציאל הקיים להסבת המעבדה והמיכון שבה לזיהוי נגיף הקורונה, נמשיך לסייע בכל משימה שתידרש בימים מורכבים אלו".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]