בהנחיית השר דרעי: יוקדמו תשלומי מענקי איזון לרשויות המקומיות בגובה של כ-120 מיליון ש"ח - 0404
בהנחיית השר דרעי: יוקדמו תשלומי מענקי איזון לרשויות המקומיות בגובה של כ-120 מיליון ש ערוץ 20

בהנחיית השר דרעי: יוקדמו תשלומי מענקי איזון לרשויות המקומיות בגובה של כ-120 מיליון ש"ח

משרד הפנים ואגף החשב הכללי במשרד האוצר הגיעו היום (שלישי) להבנות במסגרתן יוקדמו מענקי האיזון לרשויות המקומיות. הרשויות יקבלו עד מחצית ממענק האיזון של חודש יוני באופן מיידי, במטרה לסייע להן במצוקה התזרימית אליה נקלעו בשל משבר הקורונה.

הקדמת מענקי האיזון תסייע להן לספק את השירותים הנדרשים לתושבים בתקופה זו. מדובר במענקים בגובה של כ- 120 מיליון שקלים, כשחלוקת התקציב תתבצע באופן מדורג בהתאם לצרכי כל רשות מקומית. תשלום המענק עבור חודש אפריל לא ייפגע, והוא יועבר לרשויות במלואו.

כזכור, כבר בתחילת השבוע שעבר הנחה השר אריה דרעי את אנשי משרדו להקים צוות בראשות מנכ"ל המשרד מרדכי כהן, בשיתוף עם ראשי השלטון המקומי ומשרד האוצר, שיפעל לסייע לרשויות המקומיות במגוון תחומים, וכן הורה על דחיית תשלומי הארנונה לעסקים עד ה-1.5 ועל ביטול תשלומי ריבית הפיגורים.

הקדמת מענקי האיזון היא עוד צעד להקל על הרשויות ולשמר את התפקוד בימים אלה. הצוות ימשיך לבחון צעדים נוספים שיקלו על הרשויות המקומיות ועל בעלי העסקים בתחומיהן.

עוד יצוין, כי משרד הפנים ואגף החשב הכללי ביקשו במכתבם לפני ימים אחדים מהרשויות לקדם תשלום לספקים וכן לדחות את תשלום הארנונה העסקית ל-1.5, בהמשך להצהרת שר הפנים.

שר הפנים אריה דרעי: "משרד הפנים פועל במלוא המרץ כדי להכין את הרשויות המקומיות לקראת העתיד לבוא, מבלי שתיפגע יכולתן לספק את השירותים והמענים הדרושים לתושביהן. ככל שיתפשט נגיף הקורונה בישראל, תהפוכנה הרשויות לשחקן מרכזי, ועלינו לשמש להן משענת ולהעניק את המעטפת הנדרשת לשם הבטחת הרציפות התפקודית שלהן גם בשעת חירום זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]