ח"כ כץ עם הוכחות לצביעות: "מזכיר לשמאל - במאי התנגדתם לחקיקה פרסונלית" | צפו - 0404

ח"כ כץ עם הוכחות לצביעות: "מזכיר לשמאל – במאי התנגדתם לחקיקה פרסונלית" | צפו

ח"כ אופיר כץ ממפלגת הליכוד ציטט הבוקר (שלישי) חברי כנסת מגוש השמאל, לאור נסיונו של הגוש לעודד חקיקה פרסונלית נגד רה"מ בנימין נתניהו, והזכיר כי בעבר הם התנגדו נחרצות לחוקים פרסונליים מן הסוג.

ח"כ כץ: "החלטתי להיות קצת נוסטלגי וללכת לכנסת ה-21, כשהיינו פחות או יותר בסיטואציה דומה. אבל כמובן שהשתנו מאז סדרי עולם למפלגות השמאל, שמבקשות לחוקק פרסונלי ולתקן חוק יסוד – שזו בעצם המטרה הסופית. איך לא – בזמן ממשלת מעבר?

ומי שלא זוכר אז הבאתי פה כמה ציטוטים מאותם דיונים שהיו כאן בוועדה המסדרת מחודש מאי:

פנינה תמנו-שטה: מיקי, אתה ממשיך באותה מגמה של הכנסת הקודמת, עם חוקים פרסונליים. הציבור מטומטם? לטעמי, כל שינוי בחוק יסוד הוא מחטף, הבוקר הגשתי הצעת חוק שאומרת שממשלת מעבר לא צריכה לשנות חוקי יסוד.

מיקי חיימוביץ': אני חושבת שיש פה כמה היבטים שצריך להתייחס אליהם. קודם כל, ההיבט הערכי, החוקי – שזאת ממשלת מעבר שמנסה להעביר שינוי בחוק יסוד בצורה מהירה ודורסנית. מה שאנחנו עושים כאן היום זה דורסני. יכולתם לחכות.

קארין אלהרר: אין שום סיבה לחוקק חוק יסוד, לתקן חוק יסוד בממשלת מעבר. יש כאן באמת מעשה שלא ייעשה. ממשלה שלא הוקמה כבר באה ורוצה לשנות סדרי עולם. למה? ככה.

מיקי לוי: ואם לא די בכך הרי חוק יסוד הובא לדיון בפני ועדה מיוחדת שהוקמה לצורך קידומו של החוק הזה. אז אני אומר עוד פעם: ממשלת מעבר אין לה סמכות לדון בזה, ויתרה מכך – תקימו ממשלה, תביאו את החוק לוועדת החוקה, נדון בו בצורה מסודרת.

איזה יופי איזה יופי איזה יופי!"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]