השר לוין: "קורא למשרד האוצר לא להתעלם מענף התיירות - הכרחי לצמיחת הענף בתום המשבר" - 0404
השר לוין: דוברות הכנסת

השר לוין: "קורא למשרד האוצר לא להתעלם מענף התיירות – הכרחי לצמיחת הענף בתום המשבר"

שר התיירות יריב לוין פנה במכתב לשר האוצר משה כחלון, בו קרא למשרדו לפתור את המשבר בענף התיירות, ולהציל את העסקים בענף על מנת שתתאפשר פעילות הכרחית לאחר המשבר במשק.

השר לוין: "התיירות הנכנסת לישראל בשנים 2017-2019 גדלה בשיעור של כ-60%, כשהיא מניבה למשק הכנסה של כ-22.5 מיליארד ש"ח בשנת 2019, גידול של 8 מיליארד ש"ח בהשוואה לשנת 2016. הגידול בתיירות יצר מספר עצום של מקומות עבודה, לרבות בפריפריה, ובכלל זה נתן מענה תעסוקתי לאוכלוסיות אשר נמצאות לרוב בשולי מעגל התעסוקה.

מאז תחילת משבר התפשטות הקורונה, נתקל ענף התיירות בהתעלמות מצד גורמים מקצועיים במשרד האוצר. נדמה כי באוצר סוברים כי אין צורך כלל בענף התיירות שהניב הכנסה כבירה כל כך. במקום להיענות לבקשתי, שאושרה וסוכמה עמי, להעניק סכום צנוע למנועי הצמיחה המרכזיים של ענף התיירות, בהם מארגני התיירות הנכנסת, ובמשרד האוצר טרם ביצעו זאת.

המסמר האחרון בארון ענף התיירות בישראל, הוא ההתעלמות המוחלטת של אגף התקציבים מהענף במסגרת תכנית השיקום למשק עליה הכריז שר האוצר, ושלטובתה הוקצה סך של 5 מיליארד ש"ח.

בימי משבר אלו ענף התיירות נמחק לחלוטין מהתוכנית כאילו אינו קיים, הגם שהתוכנית מיועדת לסייע למנועי צמיחה שיאפשרו למשק להתאושש מהמשבר.

לצערי הרב, התנהלות זו לא פסחה גם על אגף החשב הכללי אשר אף הוא נוהג בדרך אשר תביא לחיסול האפשרות של ענף התיירות בישראל לשוב ולפעול בתום המשבר. כספים שנשמרו על ידינו מן השנה שעברה, לטובת הענף לביצוע ב-2020 עד שיאושר תקציב מדינה, נלקחו מאתנו בתירוצים שונים.

אני קורא למשרד האוצר ולנוגעים בדבר לפעול באופן מידי על מנת לפתור את המשבר העמוק בענף, ולהציל את העסקים החשובים כל כך על מנת שיתאפשר לעוסקים בענף להמשיך בפעילות מינימלית הכרחית ליצירת התנאים לצמיחת הענף שוב לאחר תום המשבר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]