72 עולים מאתיופיה מבני הפלשמורה נחתו בישראל - הועברו לבידוד עם הגעתם - 0404
72 עולים מאתיופיה מבני הפלשמורה נחתו בישראל – הועברו לבידוד עם הגעתם מיכאל דימנשטיין, לע"מ

72 עולים מאתיופיה מבני הפלשמורה נחתו בישראל – הועברו לבידוד עם הגעתם

הלילה נחת בישראל מטוס ועליו 72 עולים מאתיופיה, זאת בהמשך להחלטת הממשלה שאישרה העלאת 398 עולים מאתיופיה, אשר במסגרתה עלו לפני כחודש 43 עולים.

העולים מיועדים להגיע למרכז קליטה בצפון הארץ, אך קודם לכן ישהו במשך שבועיים בבידוד באכסניה שהוכנה עבורם, בסמוך למרכז הקליטה בצפון הארץ. במהלך תקופת הבידוד ילוו העולים על ידי אנשי צוות שיסייעו להם בכל הנדרש ולאחריה, כאמור, ישתלבו כנהוג במרכזי קליטה בארץ.

בהתאם להחלטת הממשלה, כל מי שמחזיק בידו אשרה תקפה לעלייה לישראל זכאי לעלות ארצה מתוקף חוק השבות. מתחילת החודש, עלו לישראל 961 עולים אשר בהתאם להוראות משרד הבריאות, נכנסו לבידוד יחד עם בני משפחותיהם מיד עם הגעתם. 

שר העלייה והקליטה, האלוף במיל' יואב גלנט: "מדינת ישראל היא ביתו של כל יהודי באשר הוא. גם בימים אלו, אנחנו ממשיכים בקליטת העלייה, תוך התאמה להנחיות משרד הבריאות. אני שמח וגאה כי הצלחנו להביא גם ליישום החלטת הממשלה בדבר המשך העלייה מאתיופיה, ולעמוד בהתחייבותינו להעלות בהדרגה את יתרת בני הפלשמורה ולאחד אותם עם בני משפחותיהם בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]