אושרה הקמת ועדת החוץ והביטחון הזמנית – ח"כ אשכנזי נבחר לעמוד בראשה - 0404
אושרה הקמת ועדת החוץ והביטחון הזמנית – ח דוברות הכנסת

אושרה הקמת ועדת החוץ והביטחון הזמנית – ח"כ אשכנזי נבחר לעמוד בראשה

חברי ועדת החוץ והביטחון הזמנית של הכנסת התכנסו הלילה (שלישי) ובחרו בח"כ גבי אשכנזי לעמוד בראשה, בהתאם להמלצת הוועדה המסדרת.

אשכנזי: "מתכנסים לישיבה הראשונה של מליאת ועדת חוץ וביטחון עוד הלילה, בשל הצורך הדחוף להתחיל בפעילות הוועדה כבר הבוקר. ועדת המשנה לענייני מודיעין ושירותים חשאיים, אשר הוקמה הלילה, תתכנס בהקדם לדיון בשל חשיבות הנושא, ובהתאם לפסיקת בג"ץ שקובעת כי על הוועדה לפקח על שב"כ בהפעלת האמצעים הדיגיטליים במסגרת צמצום התפשטות נגיף הקורונה".

בוועדת החוץ והביטחון יהיו חברים 17 חברי כנסת: לכחול לבן יהיו 6 חברים, לליכוד 5, למפלגת העבודה שני חברים ולישראל ביתנו, ימינה, ש"ס ויהדות התורה חבר אחד לכל אחת.

מטעם כחול לבן יהיו חברים בוועדה, מלבד היו"ר אשכנזי, גם חברי הכנסת  בני גנץ, ח״כ יאיר לפיד, משה בוגי יעלון, אלוף (במיל׳) אלעזר שטרן וחברת הכנסת אלופה (במיל׳) אורנה ברביבאי. מטעם העבודה-מרצ – ח"כ עמיר פרץ וח"כ יאיר גולן, מטעם ישראל ביתנו – ח"כ אלי אבידר. הליכוד, ש"ס, ימינה ויהדות התורה לא מסרו את שמות נציגיהם לוועדה.

מיד לאחר מכן אישרו חברי הוועדה את הקמתה של ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים ושו"ן. כזכור, ועדת המשנה למודיעין היא זו שהחלה בשבוע שעבר, ביום האחרון לכינונה של הכנסת הקודמת, את הדיון בהסמכת השב"כ לסייע במאמצים לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה.

בראש ועדת המשנה יעמוד יו״ר ועדת חוץ וביטחון, גבי אשכנזי, והרכב הוועדה יכלול את חברי הכנסת: ח״כ יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וח״כ עמיר פרץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]