מנהל זק"א בספרד מנע שריפת גופת יהודי שנפטר מקורונה - 0404
מנהל זק דוברות זק"א

מנהל זק"א בספרד מנע שריפת גופת יהודי שנפטר מקורונה

ביום שישי האחרון 20.3 התקבל דיווח במוקד הבינלאומי של זק"א על יהודי בן 88 מהקהילה היהודית בספרד, אשר נפטר לאחר שחלה בנגיף הקורונה והרשויות מבקשים לשרוף את גופתו, לאחר מאמצים רבים של זק"א אנשי חברה קדישא וקונסול ישראל בספרד הובאה היהודי אמש יום ראשון לקבורה.

הרב מאיר שמעון בר חן רבה הראשי של ברצלונה אשר משמש גם כמנהל זק"א ספרד: "קבלתי פנייה מאחד מחברי הקהילה היהודית כאן בברצלונה, על טלפון שקיבל מהרשות שאביו בן ה-88 שהיה מאושפז בבית החולים עקב מחלת הקורונה, נפטר והם רוצים לעדכן שההנחיות הם שצריך לשרוף את הגופות. מיד התחלנו במאמצים מול הרשויות, אף ערבנו בעניין את הקונסול הישראלי, ואכן הרשויות נענו לבקשה למניעת שריפת הגופה, ולהעבירה לקבורה יהודית.

ביום ראשון הגענו אנשי 'חברה קדישא' כולם מתנדבי זק"א, ובהלוויה מצומצמת של 4 אנשים בלבד קברנו את היהודי בקבר ישראל כדת וכדין בבית העלמין היהודי בברצלונה למנוחת עולמים".

הרב הוסיף: "המצב כאן בספרד הוא קשה מאוד, אנחנו לא יוצאים מהבתים ומקשיבים להוראות ולהנחיות של רשויות החוק, גם אני בעצמי לא יוצא מהבית כלל, אנחנו מתפללים 3 תפילות ביום דרך הסקייפ בטלפון, עת צרה היא ליעקב, המגפה נמצאת בכל העולם ואסור לזלזל, אני פונה אליכם אחינו בני ישראל בארץ ישראל, הישארו בביתכם, התורה מזהירה אותנו "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

המצב כאן הוא מסוכן מאוד ולא פשוט, דיברתי עם הרב הראשי לגבי נושא של שריפת הגופות, אנחנו מתפללים שלא נגיע למצב שהרשויות יעשו חוק לשרוף את כל הגופות בגלל עומס ההרוגים בבתי החולים, תישארו בבית ותצילו את חייכם".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]