בתמיכת כחול לבן, המשותפת וישראל ביתנו: הכנסת אישרה הקמת הוועדה המסדרת - 0404
בתמיכת כחול לבן, המשותפת וישראל ביתנו: הכנסת אישרה הקמת הוועדה המסדרת שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

בתמיכת כחול לבן, המשותפת וישראל ביתנו: הכנסת אישרה הקמת הוועדה המסדרת

בשיתוף פעולה בין מפלגות כחול לבן, ישראל ביתנו והרשימה המשותפת, הכנסת אישרה לפני זמן קצר את הקמת הועדה המסדרת. המליאה אישרה את הקמת הוועדה ברוב של 61 תומכים וללא מתנגדים לאחר שחברי "בלוק הימין" החרימו את הדיון וההצבעה. הוועדה תורכב מ-17 חברים לפי מפתח המייצג את גודל הסיעות.

בעקבות הנחיות משרד הבריאות, התקיימה הצבעה שמית כאשר כל ח"כ שמזכירת הכנסת קראה בשמו, נכנס למליאה, הצביע ומיד יצא על מנת לאפשר לבא אחריו להיכנס למליאה ולהצביע. חברי הכנסת אלון שוסטר ורם בן ברק מכחול לבן שנעדרו מהשבעת הכנסת בשבוע שעבר מכיוון שהם נמצאים בבידוד, הצביעו והצהירו אמונים מאחורי זכוכית מיציע הציבור, תוך שהם עוטים מסכה, לובשים כפפות ושומרים על מרחק אחד מהשני.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שנמנע בהצבעה, אמר בפתח הישיבה: "בניגוד לשקרים שהופצו לאחרונה, הכנסת לא נסגרה לרגע. הכנסת עבדה בשבוע שעבר לפי כל לוחות הזמנים כמו בכל שבוע במשך עשרות השנים האחרונות. אני קורא לכל חברי הכנסת ולכל באי המשכן, לשמור על ההנחיות שעשינו בהתאם להוראות משרד הבריאות.

ואם כבר אנחנו מדברים על שמירה על ההנחיות – כרגע יש הפגנה מול הכנסת. כמי שהשתתף בעצמו לפני כניסתי לפוליטיקה ואחרי כשהייתי כבר חבר כנסת במאות רבות של הפגנות, אני מכיר ומעריך את זכות האזרחים להפגין.

אך אנא, במצב שאנחנו נמצאים בו אל תסכנו אחד את השני, אל תסכנו את אנשי המשמר ואת אנשי המשטרה, שימרו על ההנחיות. אי אפשר להסביר לאזרח שמקבל קנס מכיוון שיצא להשתזף בחוף הים, שלחברי כנסת מותר להתחבק עם המפגינים או אחד עם השני, ולשים את התמונות בפייסבוק".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]