משבר הקורונה: המשטרה פתחה 135 חקירות נגד מפירי בידוד ו-21 חקירות בחשד להפצת הודעות כזב - 0404
צילום: דוברות המשטרה

משבר הקורונה: המשטרה פתחה 135 חקירות נגד מפירי בידוד ו-21 חקירות בחשד להפצת הודעות כזב

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה של תקנות החירום המיוחדות וצו בריאות העם. 

עיקר המאמץ המשטרתי מתמקד בפיקוח והסברה לציבור, בפרט בכל הנוגע למפרי צווי בידוד, התקהלות אסורה ופעילות בתי עסק בניגוד להנחיות. יש לציין כי רובו הגדול של הציבור נשמע להנחיות והוראות משרד הבריאות ופועל באחריות, וככל שהשוטרים נתקלים בחריגות – מתבצעת אכיפה בהתאם.

ככל שעולה חשד לקיומה של עבירה פלילית, המשטרה פועלת מתוקף סמכותה עפ"י תקנות לשעת חירום וצו בריאות העם נגד אותם מפרי צווים, זאת על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 21 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב.

עד כה נרשמו 74 דו"חות כדלקמן: הפרת חובת בידוד- 24 דו״חות, הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות על חובת הימצאות בבידוד – 2 דו״חות, סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 47 דו"חות, וכן דו"ח אחד נוסף נגד מפעיל מקום\עסק בניגוד לתקנות החדשות שנכנסו אתמול לתוקפן.

מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-20,000 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בשווקים, במרכזי הקניות ובמקומות נוספים, כשרובם המוחלט של בעלי העסקים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן.

נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 32 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות באופן בוטה.

משטרת ישראל

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]