בניסיון לסייע למשק: בנק ישראל ירכוש אגרות חוב ממשלתיות בהיקף של 50 מיליארד ש"ח - 0404
בניסיון לסייע למשק: בנק ישראל ירכוש אגרות חוב ממשלתיות בהיקף של 50 מיליארד ש ויקיפדיה

בניסיון לסייע למשק: בנק ישראל ירכוש אגרות חוב ממשלתיות בהיקף של 50 מיליארד ש"ח

עקב התפשטות נגיף הקורונה והשלכות התופעה על המשק הישראלי, הודיע היום (שני) בנק ישראל כי ירכוש אגרות חוב ממשלתיות בהיקף של 50 מיליארד שקלים.

מדובר בהחלטה של הוועדה המוניטרית להשיק תכנית לרכישת אג"ח ממשלתי בשוק המשני, במטרה להקל על תנאי האשראי במשק ולתמוך בפעילות הכלכלית וביציבות הפיננסית.

מבנק ישראל נמסר: "ריבית בנק ישראל נמצאת זה זמן רב ברמה נמוכה, ומקלה על צרכי המימון של המגזר העסקי ומשקי הבית. רכישות האג"ח יאפשרו לבנק ישראל להשפיע על תשואות איגרות החוב בשוק לכל אורך העקום השקלי והצמוד, וכך להוריד את עלויות האשראי לטווחים הארוכים יותר עבור החברות ומשקי בית, ככלי משלים למדיניות הריבית של הטווח הקצר.

התמיכה המוניטרית הנוספת חשובה במיוחד בזמן בו עסקים ומשקי בית רבים נקלעים לקשיי נזילות עקב המשבר החריף שפוגע בהכנסותיהם. בנוסף, תכנית רכישות האג"ח תאפשר לבנק ישראל למתן תנודות חריפות בתשואות אגרות החוב שנגרמות כתוצאה ממחסור בנזילות בשווקים הפיננסיים, ולפעול לייצוב השווקים.

במקביל לתכנית רכישות האג"ח בנק ישראל ימשיך ויאפשר לגופים פיננסיים לבצע עסקאות ריפו מולו, תוך שימוש באג"ח ממשלתיות כבטוחה כפי שהודיע ב-15.3.2020, וכמו כן תימשך תוכנית מכרזי ההחלף בשוק השקל-דולר עליה הודיע בנק ישראל ב-18.3.2020".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]