דגן בפנייה לשר ליצמן: במפת הקורונה של משרד הבריאות - יו"ש בחוץ - 0404
דגן בפנייה לשר ליצמן: במפת הקורונה של משרד הבריאות – יו

דגן בפנייה לשר ליצמן: במפת הקורונה של משרד הבריאות – יו"ש בחוץ

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, פנה הבוקר (שני) לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן בבקשה לפעול לתיקון פרסומי משרד הבריאות, המציגים את מפת ישראל כאשר יו"ש איננה חלק ממנה, ובמקומה מצוין 'הגדה המערבית'.

הדבר נודע לדגן ביממה האחרונה, לאחר שקיבל פניות רבות מתושבים בתוך השומרון ומחוץ לשומרון, בהם מבודדים, שנרעשו לגלות כי במסמכים הרשמיים של משרד הבריאות הם מכונים: "הגדה המערבית" ומופרדים בקו גבול, כאילו היה מדובר במדינה אחרת.

מבדיקה שנערכה, התברר כי במפה דומה השתמש המשרד גם בקמפיין שערך לפני מספר שבועות.

דגן: "בהכירי את השר ליצמן ואת צוותו שנמצאים איתנו בקשר שוטף וקבוע, אני בטוח שהדבר נעשה בתום לב, ונשמט בתוך הכאוס שיצר נגיף הקורונה.

עם זאת כשם שלא הייתה מתפרסמת ע"י משרד ממשלתי מפה ללא הנגב, או מפה בה משורטט גבול על הגליל וכתוב עליו 'סוריה הגדולה', או לחלופין מפה בה אום אל פחם בתחומי הרשות, כך לא יתכן כי יהיה ביטוי אנכרוניסטי כמו 'הגדה המערבית' המתייחס אלינו כאל מדינה זרה; דבר אשר אסור שיפורסם על ידי משרד ממשלתי".

מועצה אזורית שומרון

דגן הוסיף בפנייה לשר: "כבר אתמול התרעתי בנושא ופניתי למשרד הבריאות, אולם נכון לשעה זו טרם קיבלתי כל מענה בנושא. אני סמוך ובטוח כי הדבר לא נעשה בהנחייתך ולא על דעתך או על דעת הנהלת המשרד, ואני מבקש ומצפה כי הדבר יתוקן בדחיפות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]