בג"צ לשוברים שתיקה: השיבו לעתירה בעניין החשד שאספתם מידע צבאי ללא פיקוח - 0404
בג עד כאן

בג"צ לשוברים שתיקה: השיבו לעתירה בעניין החשד שאספתם מידע צבאי ללא פיקוח

ביהמ"ש העליון הורה היום (שני) ליועמ"ש ולארגון 'שוברים שתיקה' להגיב תוך כחודשיים לעתירה שהוגשה נגד הארגון. העתירה דרשה לפתוח נגדו בחקירה, יחד עם הגופים הזרים המממנים אותו, בחשד לאיסוף מידע צבאי ומבצעי והחזקתו ללא פיקוח, דבר שעלול לסכן את ביטחון המדינה. 

ארגון 'עד כאן' שהגיש את העתירה, חשף בעבר כיצד מתבצע הליך גביית העדויות ע"י 'שוברים שתיקה'. חיילים משוחררים שנשלחו למסור עדות, התבקשו ע"י התחקירנים לחרוג מנושאי 'זכויות אדם'. להפתעתם, נשאלו החיילים על מידע מבצעי מסווג כגון הכשרה צבאית, מיקום יחידות בשטח, תכניות מבצעיות, אמצעי לחימה, נשקים ועוד.

בנוסף, נחשף כי ארגון 'שוברים שתיקה' מקיים קשרים הדוקים עם ממשלות זרות. למרות כל הממצאים, החליט בעבר היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט, לתמוך בהחלטת הפרקליטות שלא לפתוח כלל בחקירה נגד שוברים שתיקה, מ'חוסר עניין לציבור'. 

לצד 'עד כאן' הצטרפו לעתירה מס' מפקדים בכירים, בניהם האלוף גרשון הכהן, תא"ל אמיר אביבי ועוד, חברי פורום 'הביטחוניסטים'.

מפורום 'הביטחוניסטים' שהצטרפו כעותרים נמסר: "אנחנו רואים בחומרה רבה את המציאות בה ארגון שמאל קיצוני כ"שוברים שתיקה", פועל לאסוף מודיעין מצה"ל תחת כסות של ארגון לזכויות אדם הממומן מכספי מדינות זרות. לא ייתכן שמערכת המשפט במדינת ישראל לא תפעל נגד התופעה החמורה הזו. תנועת "הביטחוניסטים" תילחם בכל ניסיון של גופים הממומנים על ידי ממשלות זרות לפגוע בצה"ל ובמדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]