לבקשת השר אמסלם: Netflix תוריד את קצב הזרמת הסיביות בישראל - 0404
לבקשת השר אמסלם: Netflix תוריד את קצב הזרמת הסיביות בישראל פייסבוק

לבקשת השר אמסלם: Netflix תוריד את קצב הזרמת הסיביות בישראל

חברת Netflix הודיעה היום (שני) כי תוריד את קצב הזרמת הסיביות בישראל, בעקבות פנייה ממשרד התקשורת. מהלך זה נועד להבטיח את תפקודו החלק של האינטרנט במהלך משבר הקורונה, תוך שמירה על חוויית המשתמש בשירות הישראלי.

בעקבות העומס בתעבורת הנתונים עליו מדווחים ספקי שירותי האינטרנט בישראל בצל משבר נגיף הקורונה (גידול של כ-20%-30% בממוצע מהשגרה), פנה משרד התקשורת לחברת Netflix העולמית בבקשה להוריד את קצב הסיביות של שידורי החברה, כפי שעשתה החברה במדינות האיחוד האירופי.

Netflix נעתרה לבקשה, ועדכנה כי תוריד את קצב שידור הסיביות למשך 30 יום. שינוי זה ייושם כבר במהלך השבוע בהדרגה, בכדי להימנע מעומס נוסף על הרשתות.

שר התקשורת, חה"כ דוד אמסלם: "משרד התקשורת עוקב מקרוב אחר שוק התקשורת בדגש על מצב תעבורת הנתונים והעומס על רשתות התקשורת, ביקשתי מאנשי המשרד לבחון דרכים שיביאו להקלה על העומסים ובין היתר לבצע פניה בנושא לחברת Netflix, אני שמח שזכינו לאוזן קשבת מאנשי החברה שנעתרה בזמן קצר לבקשה מתוך הבנת גודל השעה".

מדובר החברה נמסר: "בעקבות הדיונים בין משרד התקשורת הישראלי ל-Netflix ובהתחשב באתגרים יוצאי הדופן שהעלה וירוס הקורונה – החלטנו להתחיל להפחית את שיעורי הסיביות בכל השרתים שלנו בישראל למשך 30 יום. אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות בכ- 25% ובמקביל יבטיח שירות איכותי למשתמשינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]