הממשלה אישרה תקנות לפיהן לא יוגבלו חשבונות שחזרו להם צ'קים בתקופת הקורונה - 0404
הממשלה אישרה תקנות לפיהן לא יוגבלו חשבונות שחזרו להם צ'קים בתקופת הקורונה אתר הכנסת

הממשלה אישרה תקנות לפיהן לא יוגבלו חשבונות שחזרו להם צ'קים בתקופת הקורונה

הממשלה אישרה הערב (ראשון) תקנות לשעת חירום המורות לבנקים בישראל שלא להגביל חשבונות פרטיים או עיסקיים, בהם ישנם קשיים בתזרים המזומנים; עקב משבר הקורונה. זאת לאחר פניית ח"כ הרב אורי מקלב לשר המשפטים אמיר אוחנה, בסוף השבוע האחרון.

כידוע, החוק בעניין צ'קים ללא כיסוי הינו מחמיר ביותר, באופן שבמקרה בו חזרו עשרה צ'קים, החשבון הופך באופן אוטומטי לחשבון מוגבל; שמשמעותו הגבלה כמעט מוחלטת של התנהלות פיננסית. בפנייתו לשר המשפטים כתב מקלב כי בעקבות מגיפת הקורונה, הוטלו על רבבות בעלי עסקים ואזרחים פרטיים הגבלות קשות כמו בידוד ביתי, פיטורין, יציאה לחל"ת או סגירת העסק – דבר אשר מקשה על פרנסתם.

על כך כתב הרב מקלב: "תקנות שעת חירום שאושרו היום קובעות, כי לאחר שהקורונה הוכרזה כמחלה מדבקת מסוכנת – המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, תוכל לעשות שימוש בסמכותה ולהשעות הגבלה של חשבון. המפקחת תהיה רשאית למנוע הגבלה גם ביחס לשיקים שחזרו כבר".

מקלב בירך את שר המשפטים על ההחלטה: "התברר כמה חשוב דבר זה בתקופה הזו להתנהלות הפיננסית למשפחות בארץ, חשבון מוגבל זה אחד הדברים הפוגענים והדרקונים ביותר. זהו דבר המגביל מאוד שיכול לבוא לכל משק בית ללא כוונת זדון, דבר זה היה יכול לבוא להרבה בעיות כלכליות קשות בעתיד. זו הקלה גדולה גם לרגוע הנפשי של המשפחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]